Chodzi o to, by rolnik umiał przygotować wniosek o dopłaty unijne w wersji elektronicznej czy zaewidencjonować podatek VAT - poinformował w poniedziałek dyrektor izby rolniczej w Olsztynie Jacek Kuczajowski.

Według pomysłodawców szkolenie skierowane jest do rolników, którzy dopiero zaczynają uczyć się podstaw informatyki. Kilka godzin przeznaczono na naukę podstawowych programów z pakietu biurowego i naukę pisania za ich pomocą pism urzędowych.

Potem rolnicy będą się uczyć, jak korzystać z poczty mailowej i jak znajdować strony różnych portali rolniczych. Na końcu uczestnicy szkoleń zapoznają się z wybranymi programami, które ułatwiają zarządzanie gospodarstwem specjalizującym się w produkcji zwierzęcej czy roślinnej. Kurs obejmuje także sporządzanie wniosków o dopłaty bezpośrednie oraz planów biznesowych w wersji elektronicznej.

W 12-godzinnych szkoleniach uczestniczyć będą do 17 stycznia rolnicy z powiatów: szczycieńskiego, węgorzewskiego, ełckiego, działdowskiego, giżyckiego, gołdapskiego, piskiego, iławskiego i nowomiejskiego, elbląskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, bartoszyckiego, braniewskiego, nidzickiego, oleckiego i ostródzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!