PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rolnicy wyjechali na drogi. Trwają protesty [zdjęcia]

Autor: farmer.pl

Dodano: 09-05-2018 11:31

Tagi:

Od godziny 8 w wielu regionach kraju trwają protesty rolników. Do zapowiadanych przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną protestów w województwach łódzkim, wielkopolskim i podlaskim dołączyła również Federacja Rolna, która swoją blokadę prowadzi na drodze krajowej nr 3 w kierunku granicy państwa w Jakuszycach.



O zapowiadanych protestach pisaliśmy wczoraj: Rolnicze protesty w woj. łódzkim, wielkopolskim i podlaskim.

W województwie łódzkim producenci ziemniaków i warzyw protestują na drogach krajowych nr 12, 91 i 60. W Sieradzu protestujący na ręce starosty mają złożyć petycję skierowaną do rządu, a dotyczącą dramatycznej sytuacji polskich producentów warzyw.

Z kolei jak podaje portal mojaleczyca.pl kolumna składająca się z 200 pojazdów przemieszcza się do ronda w Emilii gm. Zgierz i z powrotem do Topoli Królewskiej, w rejon skrzyżowania z drogą K-60.

Protest zapowiedziano również na drodze krajowej nr25, aby blokować ruch między Ostrowem Wlkp. a Nowymi Skalmierzycami.

Jak informuje portal jelonka.pl na spore utrudnienia muszą się przygotować również kierowcy podróżujący dziś drogą krajową nr 3 w kierunku granicy państwa w Jakuszycach, bo w godzinach 9.00–18.00 trwa zapowiedziany tam przez Federację Rolną protest rolników. Traktory poruszają się drogą wahadłowo pomiędzy parkingami przy wodospadzie Kamieńczyk i przy stacji Muller.

Przejazd traktorów  ma trwać cały dzień, zatem utrudnienia potrwają do aż do wieczora.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (20)

  • łukasz 2018-05-15 22:58:07
    co do cen ziemi.... a kto w miastach kupuje ziemie po 250 zl za m kwadratowy. bloki np w warszawie po pol miliona.... i stac was na to! chcesz uzedasku to zamienie sie z toba-ty przyjdz chowac swinie za 3.7 za kilogram a ja wezme twoja wyplate.
  • łukasz 2018-05-15 22:49:34
    niech miastowi sobie uswiadomia ze mamy po to doplaty aby on sam mogl wyzyc za swoja wyplate,bo inaczej by zdech... a skoro kazdy twierdzi ze tak dobrze na wsi,to sprzedawac bloki kupowac gospodarki i brac unijne doplaty. tylko nie zapomnijcie zapierdzielac w tej gospodarce po 16 godzin na dobe lacznie w kazde swieto i niedziele,bez urlopu-a jak dozyjesz emerytury do dostaniesz 800zl.
  • Opolskie 2018-05-11 15:18:14
    Skoro jest bieda, dlaczego w Opolskim płaci się ponad 50 tysięcy za hektar, a do przetargu w KOWR rejesturuje się nawet 120 gospodarstw (przetarg w powiecie nyskim)? początkiem lat 90 tych była bieda, teraz.... śmieją się ze mnie że jako pracownik biurowy nie mam nowego domu, nowego auta z zachodu itd... Oni rolniki mają....
    Dlaczego rolnicy od zawsze kupowali chętniej zachodnie kombajny, ciągniki, maszyny, samochody itd... Ja mam żreć krajowe jabłka i marchewkę, ale on kupować polskiego nie będzie bo to wstyd.... Do D>>Y taka robota.
    Mi nikt dopłat za dojazdy do pracy nie daje.
  • ewa c 2018-05-10 12:28:16
    Gdzie jest telewizji? To jest wielki protest, czemu media milczą?
    Boją się nas?
  • ewa c 2018-05-10 12:26:43
    Popieram! rolnictwo ma poważne problemy przez Unię. Dajcie nam te same warunki a zobaczymy kto bardziej konkurencyjny.
  • Daniel 2018-05-10 08:05:13
    MAT znasz sie jak swinia na gwiazdach albo jak Petru na gospodarce!Kto zgotował taki los rolnikom? Dopłaty to moze rolnik sam sobie zrobił?Banki tez zachodowi sprzedał? Tanczysz tak jak Ci zagraja, albo inaczej robimy to co mozna zrobic by było choc odrobine lepiej. Maszyny nie sa tylko zagraniczne. Ja nie jestem duzym gospodarzem i kupuje maszyny naszych rodzimych producentów. Ale nie oszukujmy sie jak gospodarstwo ma 200ha lub wiecej to nie kupi Polskiej maszyny bo nie bedzie jej kopletnie remontowac po kazdym sezonie, bo jakosc ma tu duzo do Zyczenia. I na koniec zrozumcie ludzie jezeli Nas rolników zniszcza to i Wam miastowym lepiej nie bedzie, dopiero dowiecie sie ile trzeba zapłacic za gowniane zywnosc(o smaku nie wspomne) a i gospodarka kucnie , a zakłady pracy na wsiach nie sa tylko w miastach. Wiec sie zastanówcie troche za kim jestescie i zółci nie wylewajcie na bliźniego.
  • MAT 2018-05-09 22:43:33
    To co się dzieje na wsi, działanie protestujących rolników jest po prostu śmieszne, irytujące, paradoksalne dla nich samych. Wymagają od innych nie widząc siebie. Hasło ''Nasz kraj będzie utrzymywał Zachód, nie będzie śmietnikiem Europy?'' i nasuwa się pytanie: Jakie maszyny kupują, kupili rolnicy i za czyje pieniądze? Większość ciągników, maszyn na filmie (idąc dalej na polskiej wsi) pochodzi, została wyprodukowana na Zachodzie Europy. Co za tym idzie POLSKI rolnik obecnie protestujący sam wspomógł, wspomaga zachodnią gospodarkę. Pieniądze polskiego rolnika czyli 50 procent wkładu własnego (lub kredytu) plus 50 procent dofinansowania z UE wracają za Zachód. Jednym słowem paradoks. Taka bida na wsi, protesty a hektar ziemi 50 tyś. i nie brak chętnych .
    • kuba 2018-05-09 23:14:59
      Wreszcie napisał ktoś prawdę w trzech zdaniach.
    • Marcin Bustowski 2018-05-14 06:03:40
      Jakbyś nie wiedział to ciągniki zdrożały przez dofinansowania 50 % które właśnie są dofinansowaniem. Kryteria w dofinansowaniach tak są ustawione że musisz złożyć zapotrzebowania przez stronę ARiMR. Zazwyczaj wygrywa co do wymogów zagraniczny podmiot bo nie możesz sobie bezpośrednio zamówić np od URSUS. Więc nie pisz głupstw jak nie zgłębisz tematu. Ponadto tu ciągniki nie graja największego problemu tylko kwestia lewego importu żywności na skalę masową a to na 47 miliardów zł
  • marcin 2018-05-09 18:36:00
    ja na nich nie głosowałem - co obywatele chcieli to mają
  • ewa c 2018-05-09 14:55:27
    to wszystko dla dobra konsumentów polaków
  • ewa c 2018-05-09 14:53:34
    w telewizji to zobaczymy?