Jak poinformował Rosselkhoznadzor - Krajowe Służby Weterynaryjne Polski zwróciły się z prośbą o zniesienie ograniczeń nałożonych w 2004 r. na dostawy bydła z  województw: warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Powodem nałożenia ograniczeń były przypadki wybuchu BSE w tych rejonach.

- Biorąc pod uwagę, że województwa: warmińsko-mazurskie i wielkopolskie, były wolne od tej choroby od 2008 roku i że służby weterynaryjne Polski podjęły odpowiednie środki, aby zapobiec występowaniu BSE w kraju, Rosselkhoznadzor uważa, możliwe będzie zniesienie tych ograniczeń – informuje Federalna Służba ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.

Mimo tego rosyjskie służby weterynaryjne przypominają, że ograniczenia nałożone 2 marca bieżącego roku na eksport bydła z Unii Europejskiej wywołane występowaniem wirusa ze Schmallenberga na terenie UE pozostają utrzymane. Wyjątkiem są zwierzęta hodowlane podlegające kwarantannie w kraju eksportującym pod kontrolą rosyjskich specjalistów w dziedzinie weterynarii. Podobał się artykuł? Podziel się!