PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rosja zniosła ograniczenia dla eksportu polskiego bydła

Autor: farmer.pl/ Iwona Dyba

Dodano: 20-07-2012 14:38

Tagi:

Rosyjskie służby weterynaryjne zniosły ograniczenia nałożone w 2004 r. dla eksportu bydła na teren Rosji z dwóch polskich województw.Jak poinformował Rosselkhoznadzor - Krajowe Służby Weterynaryjne Polski zwróciły się z prośbą o zniesienie ograniczeń nałożonych w 2004 r. na dostawy bydła z  województw: warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Powodem nałożenia ograniczeń były przypadki wybuchu BSE w tych rejonach.

- Biorąc pod uwagę, że województwa: warmińsko-mazurskie i wielkopolskie, były wolne od tej choroby od 2008 roku i że służby weterynaryjne Polski podjęły odpowiednie środki, aby zapobiec występowaniu BSE w kraju, Rosselkhoznadzor uważa, możliwe będzie zniesienie tych ograniczeń – informuje Federalna Służba ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.

Mimo tego rosyjskie służby weterynaryjne przypominają, że ograniczenia nałożone 2 marca bieżącego roku na eksport bydła z Unii Europejskiej wywołane występowaniem wirusa ze Schmallenberga na terenie UE pozostają utrzymane. Wyjątkiem są zwierzęta hodowlane podlegające kwarantannie w kraju eksportującym pod kontrolą rosyjskich specjalistów w dziedzinie weterynarii. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!