- I nie ukrywam, że też istotną kwestią będzie dokonanie takiego podziału środków finansowych na rozwój obszarów wiejskich, które wymagają wsparcia nie tylko z funduszy rolnych, lecz także z Europejskiego Funduszu Społecznego czy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego lub z Funduszu Spójności – tak wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke odniósł się do informacji o sytuacji gospodarczej na obszarach wiejskich w ujęciu regionalnym, przedstawionej sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. - W tym celu trwają prace pomiędzy ministerstwem rolnictwa a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. Mamy nadzieję na wypracowanie dobrego kompromisu, który będzie dobrze służył obszarom wiejskim.

Jak wynika z wypowiedzi Krzysztofa Jurgiela, przewodniczącego komisji, wkrótce mają być znane szczegóły przyjętych rozwiązań.

- Rzeczywiście prace trwają, bo są opracowywane wytyczne strategiczne, w opracowaniu jest umowa partnerstwa. Myślę, że Komisja w grudniu albo w styczniu się tym zajmie – tutaj prezydium ustali termin. Ten temat trzeba kompleksowo rozpatrzyć, ponieważ ujęcie spraw rozwoju wsi w polityce spójności jest bardzo ważne.

Podobał się artykuł? Podziel się!