Rosyjska agencja Interfax podała w poniedziałek, powołując się na Jażdżewskiego, że Polska jest gotowa przyjąć rosyjskich inspektorów 6-7 listopada.

Jażdżewski wyjaśnił, że w piśmie do Rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzoru), potwierdzającym zgodę na rosyjskie kontrole, został zaproponowany wstępnie termin - pierwsza połowa listopada. Jednak nie było tam konkretnej daty, która musi być ustalona ze stroną rosyjską.

W minioną sobotę Rossielchoznadzor poinformował, że przygotowuje się do inspekcji w zakładach mięsnych w Polsce, zainteresowanych eksportem do Rosji. Jak podał Interfax, powołując się na rosyjskie służby weterynaryjne, utworzone zostały dwie grupy inspektorów do pracy w Polsce. Obecnie załatwiane są formalności.

Jażdżewski powiedział PAP, że strona polska wydała zgodę na przeprowadzenie kontroli w mleczarniach, zakładach paszowych oraz dwóch przetwórniach mięsa, czyli w sumie w ok. 50 zakładach. Były one już kontrolowane przez Rosjan w latach 2004-2005. Produkty wytwarzane w tych zakładach mogą być wysyłane na rosyjski rynek.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!