- Rozwiązania są gotowe. Chcę je teraz przedyskutować z rolnikami - poinformował minister i dodał, że rozmowy będą dotyczyć także zmian organizacyjnych.

- Podczas spotkania z przedstawicielami protestujących rolników w Szczecinie, minister zapowiedział przygotowanie propozycji rozwiązań prawnych i organizacyjnych dotyczących eliminowania nieprawidłowości polegających przede wszystkim na występowaniu tzw. słupów w przetargach na sprzedaż ziemi z zasobów Agencji Nieruchomości Skarbu Państwa - informuje ministerstwo rolnictwa.

- Wszystkie zarzuty wyjaśnimy, aż do bólu i dopiero wówczas będziemy podejmowali decyzje personalne - podkreślił minister zapowiadając jednocześnie przeprowadzenie kontroli szczecińskiego oddziału ANR. Minister zapewnił, że szanuje decyzję rolników dotyczącą protestu.

- To decyzja suwerenna, ale liczę również na konstruktywną współpracę w celu skutecznego eliminowania nieprawidłowości - podkreśli szef resortu i dodał, że w zakresie eliminowania tzw. słupów utożsamia się protestującymi.

Minister, podkreślił, że osobiście był zaangażowany i włożył dużo wysiłku w nowelizację ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, która została uchwalona 16 września 2011 r. - W wyniku tej ustawy do przetargów ograniczonych, na powiększenie gospodarstw rodzinnych, przeznaczonych zostało ponad 80 tys. ha użytków rolnych, z tego najwięcej, bo aż ponad 16,5 tys. ha w województwie zachodniopomorskim - zaznaczył Kalemba.

Podobał się artykuł? Podziel się!