PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rozpoczął się proces posła PSL Mirosława Maliszewskiego

Rozpoczął się proces posła PSL Mirosława Maliszewskiego

Przed sądem w Grójcu (Mazowieckie) rozpoczął się we wtorek proces posła PSL Mirosława Maliszewskiego. Prokuratura oskarżyła go o podrobienie podpisu żony na wniosku o tzw. dopłatę bezpośrednią. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Poseł nie przyznał się do zarzutów.



Tym samem aktem oskarżenia objęty jest pracownik biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel B.

Jak poinformował PAP prezes Sądu Rejonowego w Grójcu Marek Gralec, obaj oskarżeni nie przyznali się we wtorek do stawianych im zarzutów. Następna rozprawa została wyznaczona na 25 marca.

Maliszewski (zgodził się na podawanie danych) powiedział PAP, że zależy mu na szybkim wyjaśnieniu sprawy przez sąd i oczyszczeniu z zarzutów. Zapewnił, że nie przywłaszczył sobie żadnych pieniędzy. "Te pieniądze należały się naszemu gospodarstwu, które prowadzimy wspólnie z żoną" - dodał we wtorek parlamentarzysta PSL.

Z aktu oskarżenia wynika, że w maju 2010 r. Maliszewski złożył do grójeckiego biura ARiMR wniosek o przyznanie dopłaty bezpośredniej do działek rolnych. Poseł złożył wniosek na swoje nazwisko, później jednak okazało się, że wsparcie to należy się nie jemu, ale żonie.

Według śledczych w czerwcu, już miesiąc po terminie składania wniosków, Maliszewski wycofał swój poprzedni wniosek i złożył kolejny, na którym sfałszował podpis żony. Dzięki temu uzyskała ona dopłatę w wysokości ponad 9,5 tys. zł.

Wniosek ten zarejestrował - jako złożony w maju - pracownik biura ARiMR Daniel B., który został oskarżony przez prokuraturę o poświadczenie nieprawdy na dokumencie. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W ub. roku Maliszewski zrzekł się immunitetu poselskiego, po tym jak prokuratura - chcąc posłowi przedstawić zarzuty - wystąpiła do marszałek Sejmu o uchylenie immunitetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

  • hutnik 2014-02-21 21:23:11
    Chyba będzie złodziejaszek poczekajmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • B2R 2014-02-19 17:55:41
    @rzygać mi się chce
    A kogo obchodzi co ty cieciu myślisz na mój temat? Choćbyś nawet popuścił to i tak nie jesteś w stanie mnie obrazić świński ryju. Niczego ci nie zazdroszczę paździerzu. Wszystko co mam, mam dzięki pracy własnych rąk i nie muszę prosić o jałmużnę.
  • młody26 2014-02-13 21:58:10
    Ludzie chyba jesteście naiwni PSL uratował sady okręgowe przed likwidacją i co teraz może ich będą skazywać ci sędziowie co im robotę uratowali. he he 6 lat będą odwlekać się przedawni i umorzą ze względu na znikomą szkodliwość społeczną.
  • rzygać mi się chce 2014-02-13 09:45:31
    @B2R czy ty jestes jakiś ułomny? Nie umiesz czytać, czy masz problemy z logicznym łączeniem faktów? Czy to może zazdrość tej "tłuszczy" zakleiła ci umysł? Gość pisze o zupełnie innym problemie, nie zaprzecza popełnionego przestępstwa przez w/w posła. Żałosne wylewanie smutków na rolniczym forum, wzorowego polaczka, który pewnie w du.ie był i g.wno widział, a co najwyżej wspaniałą stolycę zobaczył przejazdem, wierzy w Rotę i wspaniałe polskie praworządne państwo.
  • tata 2014-02-13 09:27:18
    A co nie zamietli jeszcze tego pod dywan, Stasiu opanuj się przecież PESELE to takie uczciwe ludzie, nie bronisz tej mafii??? uwikłanej przez interesiki rodzinne i kolesiowskie??
  • Polak 2014-02-12 19:53:06
    Kolejny oszust z ekipy PSL i PO, z tarnowskiego też jest poseł Andrzej Sztorc,.który brał zawyżone dopłaty z UE ,tylko pomyliła się mu powierzchnia pola bo sam sobie mierzył !!! ha,ha,ha
  • jestem z miasta 2014-02-12 12:41:17
    Dopłaty dostaję od kilku lat i grójeckie biuro Agencji przysyłało mi co roku wypełniony w 90 procentach wniosek. W 2009 roku współwłaścicielem naszego gospodarstwa została żona, jednak przysłany mi wniosek był nadal zaadresowany na mnie. Gdy zorientowałem się w tym, wycofałem swój wniosek. Nie tylko nie dostałem podwójnych dopłat, ale też nie występowałem o to i nie próbowałem wyłudzać pieniędzy..............to zeznania posła:) nie komentuje
  • B2R 2014-02-12 10:42:12
    @rolnik
    Prawo jest prawem. Ale co z tego zrozumie tłuszcza mająca delikatnie to ujmując "relatywny" stosunek do prawa. Ten pan na zdjęciu jest Posłem na Sejm RP. Tworzy prawo i powienien je szcególnie respektować. To jest dramat, że ludzie mają do tego takie podejście jak rolnik.
  • rolnik 2014-02-12 10:32:30
    parodia polskiego prawa podobnie jak np wsadzenie człowieka do więzienia za kradzież wafla po 0,99,zresztą w TVP co rusz pokazują takie kwiatki polskiego wymiaru sprawiedliwosci-posmiewisko Europy