PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rozpoczęły się Międzynarodowe Dni Folkloru

Autor: PAP

Dodano: 22-07-2013 10:15

Tagi:

Zespoły folklorystyczne z Hiszpanii, Brazylii, Meksyku, Bułgarii, Serbii, Ukrainy, USA i Polski przyjechały do Olsztyna na Międzynarodowe Dni Folkloru. Impreza, która rozpoczęła się w niedzielę korowodem uczestników przez Stare Miasto, potrwa do soboty.- Codziennie na deskach amfiteatru będą odbywać się koncerty zespołów, publiczność będzie też mogła bawić się na scenie razem z uczestnikami festiwalu. Koncerty zaplanowano też poza Olsztynem: w Gietrzwałdzie i Ostródzie - powiedział dyrektor olsztyńskiego zespołu pieśni i tańca Warmia, organizatora festiwalu Mariusz Krupiński.

Jak dodał, "festiwal to niezwykła sposobność, by mieszkańcy i turyści mogli poznać wspaniały koloryt zespołów ludowych, które przyjeżdżają w tym czasie do Olsztyna z całego świata".

Wśród uczestników są m.in. amerykańskie tancerki z zespołu "Trinity Irish Dancers" z Chicago, Meksyk reprezentuje "Estampas de Mexico", z Ukrainy przyjechał zespół "Volynyanka", z Bułgarii "Kardzali" a z Serbii "Diogen".

Polski folklor będą prezentować zespoły pieśni i tańca "Małe Podlasie" z Siematycz, "Dobczyce" z Dobczyc, "Powiśloki" z Opola Lubelskiego oraz zespoły "Kortowo" i "Warmia" z Olsztyna.

Uczestnicy festiwalu, a przyjechało ich do Olsztyna około 600, będą mogli także wypocząć i poznać walory przyrodnicze Warmii i Mazur. Wezmą m.in. udział w zawodach wędkarskich na łowisku pod Olsztynkiem. Organizatorzy zaplanowali też dla nich udział w wyścigach smoczych łodzi na największym olsztyńskim jeziorze - Krzywym.

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru, święto tańca, muzyki i śpiewu odbywa się w Olsztynie od 1996 roku. Zespoły występują codziennie na scenie amfiteatru im. Czesława Niemena. Widowiskowy jest konkurs zabaw ludowych, którego celem jest wciągnięcie publiczności do wspólnej zabawy.

Kulminacją Dni Folkloru, obok koncertu zamknięcia jest Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich. Uczestnicy prezentują w parach polskie tańce narodowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!