Jak powiedział dyrektor targów Mariusz Jabłoński, organizatorzy imprezy liczą, że w tym roku odwiedzi je ok. 25 tys. osób. Zwiększyła się powierzchnia wystawiennicza i obecnie wynosi ona ok. 10 tys. m kw. Na potrzeby imprezy, obok hali Atlas Areny postawione zostały wielkie namioty, w których prezentowany jest m.in. sprzęt rolniczy. Jak powiedział dyrektor z roku na rok zwiększa się też liczba wystawców spoza naszego kraju. Na tegorocznej imprezie swoje stoiska mają firmy m.in. z Włoch, Danii, Holandii czy Hiszpanii.

Jabłoński zwrócił uwagę, że łódzkie targi nie są jedynie marketingowe czy reklamowe. Zdarzało się i zdarza, że maszyny prezentowane na targach jadą stąd prosto do klienta.

Na targach zobaczyć można nie tylko sprzęt potrzebny do hodowli czy produkcji, ale również m.in. pasze, leki i preparaty weterynaryjne, wyposażenie budynków inwentarskich, materiały hodowlane i siewne, środki czystości.

Zdaniem wiceprezydenta Polskiej Federacji Hodowli Bydła i Producentów Mleka Krzysztofa Banacha obecność na takiej imprezie to wymóg współczesnego rolnika. Targi pozwalają porównać prezentowane nowości i porozmawiać o nich. Jak mówił nie możemy się zamykać na nowości, bo "pozostaniemy w tyle". Obraz polskiego rolnika się zmienił. Teraz to poważny przedsiębiorca.

Podobnego zdania był prezes Izby Rolniczej w Łodzi Andrzej Górczyński. Również według niego polskie rolnictwo się zmienia, jest coraz bardziej nowoczesne. Dlatego - jak mówił - rolnicy chętnie przyjeżdżają na tego typu targi, bo mają możliwość sprawdzenia, jakie oferty mają firmy, mogą wybrać dobre rozwiązania dla własnego gospodarstwa. - Wiadomo, że cały czas trzeba śledzić nowinki. Często przed rolnikiem jest wiele decyzji do podjęcia, np. jaką paszą żywić, jaką hodować rasę, jakie zastosować urządzenia, aby szybciej wyprodukować i sprzedać - powiedział.

W trakcie trzydniowej imprezy zaplanowano także wykłady specjalistów z zakresu hodowli bydła, trzody chlewnej i drobiu czy żywienia zwierząt. Uczestnicząc w nich, będzie można dowiedzieć się m.in. o wpływie żywienia krów mlecznych na ich długość życia, jak poprawić odporność cieląt, o innowacjach w produkcji pasz z użytków zielonych, perspektywie powrotu do stosowania mączek zwierzęcych w żywieniu zwierząt gospodarskich.

Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz Targi Ferma Świń i Drobiu to jedne z największych w Polsce imprez branżowych przeznaczonych dla hodowców bydła, trzody chlewnej oraz drobiu. Przez kilkanaście lat targi organizowane były w hali Arena w Poznaniu jako dwie odrębne imprezy. Później postanowiono zorganizować je w jednym terminie i przenieść do łódzkiej Atlas Areny ze względu m.in. na dwukrotnie większą powierzchnię wystawienniczą i nowoczesną infrastrukturę hali.

Jak poinformował dyrektor targów, w przyszłym roku impreza przeniesiona zostanie z Atlas Areny do hali Expo w Łodzi.

Tegoroczne targi, których organizatorem jest spółka DLG AgroFood, potrwają do 2 marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!