Rekrutacja do programu „Na Własne Konto” trwa od 1 do 14 października br. Gimnazja do udziału w programie zgłaszane są przez gminy. Podczas zajęć prowadzonych w ramach „Na Własne Konto” gimnazjaliści będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy ekonomicznej, poznania podstaw przedsiębiorczości oraz zasad świadomego planowania ścieżki zawodowej.

Pomysłodawcą „Na Własne Konto” jest Fundacja EFRWP, która od lat wspiera rozwój polskiej wsi. Głównym założeniem programu jest wsparcie młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie, kształtują swoje postawy, podejmują pierwsze poważne decyzje dotyczące swojej przyszłości oraz zaczynają korzystać z narzędzi bankowych. Udział w programie jest dla młodzieży okazją do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy na temat najważniejszych mechanizmów finansowych.

- Edukacja ekonomiczna ciągle zajmuje odległe miejsce w programach nauczania, a funkcjonowanie we współczesnym świecie, już od najmłodszych lat, wymaga znajomości narzędzi finansowych i bankowych. „Na Własne Konto” jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, którzy dzięki udziałowi w projekcie poczują się pewniej w codziennym życiu – mówi Marek Zagórski, prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. -  Poprzez realizację tego programu chcemy również zmniejszać lukę edukacyjną między wsią a miastem, która mimo wszystko nadal istnieje – dodaje.

Podobnie jak podczas ubiegłej edycji, zajęcia rozpoczynają się w ferie zimowe. Podczas ich trwania uczniowie, m.in. poprzez gry i zabawy, poznają narzędzia ekonomiczne, które umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. W drugim semestrze uczestnicy programu wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce, przygotowując pracę konkursową. Podczas zajęć młodzież odwiedzi także banki i lokalnych przedsiębiorców.

Program „Na Własne Konto” to autorski program Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, realizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. M. Rataja.

„Na Własne Konto” powstaje przy współpracy Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!