- Ideą konkursu jest wskazanie i docenienie przykładów infrastruktury wiejskiej, sfinansowanych ze środków funduszy europejskich, które służą przedsiębiorcom i mieszkańcom, gościom i turystom. Konkurs promuje najbardziej innowacyjne i efektywne projekty, które chroniąc środowisko naturalne i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi, czynią ją miejscem, gdzie chce się żyć i pracować - podkreśliła Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.


Jak zaznaczyła, udział w konkursie ma być dla gospodarzy terenów wiejskich okazją do zaprezentowania i promocji ich miejscowości i powiatów. - Pokonkursowa publikacja zwycięskich projektów może stanowić inspirację dla dalszych pomysłów na infrastrukturę wiejską tworzoną w zgodzie z naturą i dziedzictwem kulturowym - dodała Krzemińska.

Zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu (w kategorii technicznej) była Gmina Cekcyn. Zrealizowany przez nią projekt "Bory Tucholskie - w labiryntach natury - wzmocnienie pozycji Borów Tucholskich na turystycznej mapie Polski poprzez rozwój infrastruktury turystycznej. Budowa amfiteatru w Cekcynie" wygrała również w ogólnopolskim etapie konkursu.

Pierwszą lokatę w kategorii społecznej zajął projekt gminy Chełmża "Remont świetlicy wiejskiej w budynku pastorówki oraz przebudowa chodnika wraz z budową kładki dla pieszych w miejscowości Zelgno", który także został doceniony w konkurencji ogólnopolskiej.

Ubiegłoroczni laureaci wojewódzkiego etapu konkursu otrzymali nagrody w postaci urządzeń biurowych i prezentacyjnych oraz namiotów wystawowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!