Warsztaty muzyczne „JAZZmania w stodole” to projekt skierowany do młodzieży z terenów wiejskich uzdolnionej muzycznie, zainteresowanej rozwijaniem swoich umiejętności gry na instrumentach oraz poszerzeniem swoich horyzontów z zakresu muzyki jazzowej i rozrywkowej. W warsztatach może wziąć udział młodzież z terenów wiejskich z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego, w wieku od 16 do 24 lat. Warsztaty będą trwały 4 dni w sześciu grupach: perkusja, gitara basowa/kontrabas, instrumenty klawiszowe, instrumenty dęte, gitara, wokal.

Aby zgłosić się do udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Rekrutacja trwa do 30 czerwca br.

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja wyłoni łącznie 25 uczestników w sześciu grupach: perkusja, gitara basowa/kontrabas, instrumenty klawiszowe, instrumenty dęte, gitara, wokal. Warsztaty odbędą się w dniach 28-31 sierpnia br. w Kamionce k/Nidzicy i będą prowadzone przez profesjonalnych muzyków. Wśród nich znajdą się:

* Sylwester Ostrowski, Piotr Wojtasik (klasa dęta),

* Fraancesco Bruno (klasa gitary),

* Angelina Anozie (klasa wokalu),

* Reggie Moore (klasa piana i klawiszy),

* Essiet Okon Essiet (klasa basu),

* Newman Taylor Baker (klasa perkusji).

Projekt zakończy się wspólnym koncertem uczestników i prowadzących warsztaty, otwartym dla publiczności.

Podobał się artykuł? Podziel się!