MSP zaprosiło w połowie stycznia inwestorów do negocjacji w sprawie udziału w prywatyzacji Polmosu w Bielsku-Białej. Do resortu wpłynęły cztery odpowiedzi w tej sprawie - od spółki Alti Plus z Krakowa, Lubelskiego Chmielu z Lublina, "Spółki Pracowników Śląskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych Polmos" z Bielska-Białej oraz Krzysztofa Hruta z Gdańska.

Resort ma poinformować inwestorów do 4 marca o wyniku rozpatrzenia ich odpowiedzi. Pod koniec lipca ub.r. ministerstwo zamknęło przetarg w sprawie sprzedaży akcji Polmosu w Bielsku-Białej. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert.

Zaproszenie w tej samej sprawie resort skierował do inwestorów w listopadzie 2009 r. Firma Alti Plus z Krakowa - dystrybutor krajowych oraz importowanych wyrobów alkoholowych - jako jedyna złożyła ofertę. Została ona jednak odrzucona, bo nie spełniała wymogów formalnych.

MSP chce sprzedać akcje Polmosu, stanowiące nie mniej niż 85 proc. kapitału zakładowego spółki. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do 15 proc. walorów tego przedsiębiorstwa.

Negocjacje mają dotyczyć ceny za sprzedawany pakiet akcji, a także programu rozwoju spółki. Ma on obejmować m.in. zobowiązania inwestycyjne oraz dotyczące ochrony środowiska i interesów pracowników. Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz mówił wcześniej, że istnieje zainteresowanie tą firmą ze strony inwestorów branżowych oraz jej załogi.

Polmos w Bielsku-Białej zajmuje się produkcją i sprzedażą napojów alkoholowych destylowanych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji wódek czystych i gatunkowych. Produktami spółki są m.in.: Wódka Złoty Kłos, likier Advocat, wódka Extra Żytnia, a także wódki wiśniowe oraz likiery miodowe. Podobał się artykuł? Podziel się!