Prezes Elewarru, Andrzej Śmietanko w wypowiedzi udzielonej PAP stwierdził, że obecny prezes Agencji Rynku Rolnego Bogdan Twarowski został powołany w styczniu 2008 r. do Rad Nadzorczych spółek zależnych od Elewarru jeszcze przez poprzedniego prezesa ARR Stanisława Kamińskiego. Był wtedy wiceprezesem ARR. Śmietanko dodał, że za niezgodną z prawem decyzję odpowiadał były dyrektor departamentu właścicielskiego Agencji, który został zwolniony przez Twarowskiego.

Tymczasem jak dowiedział się Farmer.pl w ARR, to dyrektor Departamentu właścicielskiego nie został zwolniony przez prezesa, ale sam złożył wypowiedzenie, to on i inni pracownicy doradzali Twarowskiemu rezygnację z któregoś ze stanowisk. Najważniejsze – jak dodają w ARR, że istnieje protokół z posiedzenia Spółki Elewarr z dn. 27 marca br., na którym Twarowski (jako właściciel spółki Elewarr) sam siebie powołał do Rady Nadzorczej. Na dokumencie widnieje tylko podpis Twarowskiego. Także Do RN ARRTRANS spółki zależnej od Elewarr został powołany po objęciu stanowiska Prezesa ARR.

W Agencji dominuje opinia, że Bogdan Twarowski wykorzystywał swoje stanowisko służbowe do celów prywatnych i osiągania z tego tytułu korzyści. Spółka Elewarr, chociaż wszystkie jej udziały należą do Agencji, nie jest firmą państwową i, jak uważają pracownicy ARR, brak powodów, aby ich prezes miał stanowić nad Elewarrem nadzór właścicielski.

Jako członek Rady Nadzorczej Elewarru, Twarowski sam sobie wyznaczał pensję. Poza tym w skierowanym kilka dni temu liście do premiera Donalda Tuska, spora część pracowników ARR zarzuca swojemu prezesowi awansowanie znajomych, „pozbywanie się” niewygodnych pracowników, niegospodarność oraz mobbing.

Dziś w godzinach południowych odwołany został ostatni, powołany jeszcze przez poprzedniego prezesa, dyrektor OT ARR w Gdyni. Właśnie wrócił po zwolnieniu lekarskim do pracy. Jego los pod koniec marca podzieliło 15 innych. Agencja Rynku Rolnego ma 16 Oddziałów Terenowych.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!