PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Sawicki ceni inspekcję weterynaryjną

Według ministra rolnictwa polska inspekcja weterynaryjna jest na światowym poziomie. Z zagranicy przyjeżdżają do nas się uczyć.



Zdaniem ministra rolnictwa Marka Sawickiego po wejściu do UE polskie przetwórstwo pod nadzorem inspekcji weterynaryjnej stało się najlepszym i najbezpieczniejszym w Europie. Ocenił też, że polska inspekcja weterynaryjna jest na światowym poziomie.

Szef resortu rolnictwa wziął w sobotę udział w Targach Medycyny Weterynaryjnej i Kongresie Praktyki Weterynaryjnej, które odbywają się w Łodzi.

Sawicki podkreślił, że lekarz weterynarii to zawód zaufania publicznego. Jest to - jego zdaniem - przewodnik i doradca rolnika, kontroler przetwórcy, ale także gwarant konsumenta, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i gwarancję jakości żywności. - Chcę powiedzieć z ogromną satysfakcją, że jeśli chodzi o polską inspekcję weterynaryjną, mamy ją na bardzo wysokim, światowym poziomie  - mówił dziennikarzom Sawicki.

Szef resortu rolnictwa ocenił, że zdarzające się od czasu do czasu wpadki, "są tylko i wyłącznie potwierdzeniem wysokiej jakości tej inspekcji, bo na ogół te wpadki są bardzo wcześnie przez nasze służby weterynaryjne wychwytywane".

Według Sawickiego nie będzie bezpiecznej, zdrowej żywności, jeśli nie będzie dbałości ze strony tych służb o cały łańcuch produkcji żywności.

"Po wejściu do UE to jest czas, kiedy polskie przetwórstwo - pod nadzorem inspekcji weterynaryjnej - rzeczywiście stało się najlepszym, najbezpieczniejszym, jeśli chodzi o rynek europejski. Wielu inspektorów weterynaryjnych przyjeżdża dzisiaj do Polski uczyć się tego zawodu i relacji pomiędzy inspekcją, przetwórstwem a producentem" - ocenił.

Podczas Targów Medycyny Weterynaryjnej swoją ofertę prezentuje ponad 80 firm zajmujących się produkcją i dystrybucją sprzętu, leków, akcesoriów oraz wyposażenia lecznic. Odwiedzający targi mogą poznać zasady żywienia zwierząt domowych, dowiedzieć się jak prowadzić swoją działalność, a także poznać nowe odkrycia w medycynie weterynaryjnej.

Wśród nowości targowych są m.in. mobilne laboratoria, bieżnia wodna do rehabilitacji psów oraz preparaty wspomagające wzrost zwierząt.

Targom towarzyszy Kongres Praktyki Weterynaryjnej z udziałem specjalistów z Polski, ale także m.in. z Australii, Holandii, Niemiec i Włoch. Zaplanowano także warsztaty poświęcone zakładaniu i prowadzeniu lecznicy oraz seminarium dotyczące zagadnień kardiologicznych.

Targi "Vetmedica" w Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze przy al. Politechniki w Łodzi potrwają do niedzieli. Ich organizatorami są Interservis oraz Łódzka Izba Lekarsko-Weterynaryjna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!