PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Sawicki: Dziękuję i życzę dobrej pogody

Sawicki: Dziękuję i życzę dobrej pogody

W mijającym roku rolnictwo dotknęły liczne anomalie pogodowe, ale nie wpłynęło to na konkurencyjność polskich rolników – minister Marek Sawicki podsumował kończący się rok.Mimo złej pogody – jak powiedział – „polscy rolnicy bardzo dobrze dają sobie radę w międzynarodowej konkurencji”. Zapowiadają się rekordowe wyniki w handlu produktami rolno-spożywczymi: „wartość eksportu tych produktów przekroczy 14 mld euro, a dodatni bilans handlowy sięgnie 3 mld euro”.

- Zachowanie tradycyjnego szacunku do ziemi i troska o przyszłe pokolenia sprawiają, że zachowany został tradycyjny smak i aromat wędlin i innych produktów – mówi Sawicki. - To dzięki temu polska żywność cieszy się coraz szerszym uznaniem wśród konsumentów nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami.

Oceniając przedstawienie przez Komisję Europejską tzw. pakietu legislacyjnego w sprawie reformy Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013 minister powiedział: - Teraz dopiero zacznie się szczegółowa debata nad konkretnymi rozwiązaniami. To bardzo ważne, aby wypracowane mechanizmy sprzyjały rozwojowi i konkurencyjności europejskiego rolnictwa. Cieszę się, że w mijającym roku dobrze układała się współpraca ze związkami zawodowymi i organizacjami działającymi w obszarze rolnictwa. Jestem przekonany, że tak będzie nadal i wspólnie będziemy pracować na rzecz konstruktywnych rozwiązań w nowej WPR. Istotne jest to, aby europejskie, a w tym i polskie rolnictwo, było w stanie skorzystać ze spodziewanego wzrostu światowego zapotrzebowania na żywność.

- Dziękuję rolnikom za ich tegoroczną, wyjątkowo ciężką pracę i życzę na Nowy Rok łaskawości aury i pomyślności w życiu osobistym – zakończył podsumowanie roku Marek Sawicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!