W Senacie zasiądzie  po parlamentarnej przerwie Bogdan Marek Pęk (otrzymał 49 885 głosów), zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Przegranym w tym samym okręgu okazał się Jacek Soska (26 404 głosów) zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe.

W okręgu 46. przepadł  Gabriel Janowski, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Przymierze dla Polski, który przegrał z Robertem Adamem Mamątowem, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

W 68. okręgu mandatu nie uzyskał  Stanisław Gmitruk (20 111 głosów), zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, a w okręgu 98. Artur Krzysztof Balazs (41 301 głosów), zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Artura Balazsa.

Nie zobaczymy w Senacie zgłoszonego w 58. okręgu Wieńczysława Jacka Nowackiego (3 227 głosów), zgłoszonego przez Komitet Wyborczy Wyborców “Ojcowizna” i Lucjana Cichosza (22 871 głosów), zgłoszonego przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, kierującego Związkiem Zawodowym Rolników "Ojczyzna".

Podobał się artykuł? Podziel się!