Sieć w Żywcu wybuduje warszawska firma Skanska SA. Wartość kontraktu opiewa na blisko 70 milionów złotych. Spółka ma zakończyć prace do końca przyszłego roku. W Jeleśni budowa będzie należała do Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego "Wolimex" w Limanowej, Przedsiębiorstwa Instalacji Sanitarnych "Insbud" z Tarnowa oraz Zakładu Robót Inżynieryjnych "Wodpol" w Żywcu. Umowa opiewa na ponad 50 milionów złotych. Firmy mają 24 miesiące na budowę.

Trzeci, inżynierski kontrakt zawarty został przez Związek Międzygminny do spraw Ekologii na Żywiecczyźnie z konsorcjum OTS- IP z Krakowa, Dom Inżynierski Promis ze Szczecina i Uni Serwis z Tarnowa. Jego wartość sięga 5,5 miliona złotych.

Terteka wyjaśnił, że kontrakty finansowane będą w 85 procentach z funduszy unijnych. Pozostałe fundusze muszą zabezpieczyć samorządy, głównie z preferencyjnych kredytów.

Związek Międzygminny do spraw Ekologii w Żywcu obejmuje jedenaście gmin powiatu żywieckiego i realizuje inwestycję pod nazwą "Oczyszczanie ścieków na Żywiecczyźnie". W jego ramach powstanie między innymi około 786 km sieci kanalizacyjnej sanitarnej, 181 przepompowni ścieków, 124 km sieci wodociągowej wraz z 7 pompowniami.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!