PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Sikora kandydatem Samoobrony na ministra rolnictwa

Krzysztof Sikora jest kandydatem Samoobrony na ministra rolnictwa - powiedział we wtorek w TVN24 rzecznik tej partii, Mateusz Piskorski. Dodał, że tę decyzję podjął szef Samoobrony, b. wicepremier Andrzej Lepper.Jak powiedział Piskorski, kandydatura Sikory - p.o. szefa klubu Samoobrony - zostanie we wtorek przedstawiona koalicjantom.

- Pan Krzysztof Sikora był wieloletnim asystentem pana przewodniczącego, premiera Andrzeja Leppera; jest posłem tej kadencji, zajmował się m.in. problematyką rolnictwa jeszcze jako ekspert klubu parlamentarnego, jest to osoba ze wszech miar kompetentna - podkreślił Piskorski.

- Nie sądzę, żeby było jakieś zaskoczenie, to jest znany naszym koalicjantom polityk, p.o przewodniczącego klubu parlamentarnego i jak sądzę ta kandydatura nie budzi żadnych kontrowersji - dodał.

Sikora ma 48 lat, jest posłem pierwszej kadencji, z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem.

Sikora na stanowisku ministra rolnictwa ma zastąpić zdymisjonowanego w ubiegłym tygodniu w związku z akcją CBA wicepremiera i szefa tego resortu Andrzeja Leppera. Wcześniej jako kandydat na to stanowisko był wymieniany obecny minister budownictwa Andrzej Aumiller.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!