PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Skutki wichury

Autor: jb

Dodano: 18-08-2008 13:44

Tagi:

W wielu województwach trwa usuwanie skutków nawałnicy. W dziesiątkach milionów złotych szacuje się straty gospodarstw rolnych powstałe w wyniku trąby powietrznej, jaka w miniony piątek przeszła przez Opolszczyznę.We wsiach Balcarzowice, Sieronowice, Błotnica Strzelecka i Zimna Wódka blisko 200 obór, stodół i chlewni zostało całkowicie zniszczonych. Rolnicy stracili maszyny rolnicze i zmagazynowane zboże.

Wieś Balcarzowice. Tutaj wichura największe szkody spowodowała w gospodarstwach rolnych.

Wichura w kilka minut zniszczyła nie tylko domy ale także drogie maszyny rolnicze. Ogromne straty ponieśli także rolnicy we wsiach Sieronowice i Zimna Wódka. Budynki gospodarskie nadają się tylko do wyburzenia. Na szczęście nie zginęli ludzie. Ale wielu zwierząt nie udało się uratować.

Na razie rolnicy mogą liczyć na odszkodowanie od ubezpieczyli, którzy już przystąpili do szacowania szkód. Jednak wiadomo, że pomoc taka dla wielu rolników będzie niewystarczająca. Ponad stu gospodarzy strąciło cały dorobek życia i bez pomocy państwa nie odbudują zagród.

Na razie nie zawiedli sąsiedzi i mieszkańcy innych wsi, którzy spontanicznie pomagają ratować resztki dobytku i karmią oraz przechowują w swoich oborach ocalałe zwierzęta.

Źródło: Agrobiznes/ Mariusz Drożdż, Henryk Wawer OTV Opole

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!