Akcja "Lato z SLD" rusza w połowie lipca. Pierwszą miejscowością, gdzie można będzie spotkać polityków Sojuszu, w tym również lidera partii Leszka Millera, będzie Hel.

 - Politycy SLD często spotykają się z mieszkańcami różnych regionów, natomiast tym razem będziemy to czynić również w okresie wakacyjnym i urlopowym, z założeniem, że nawet ci, którzy przebywają gdzieś na urlopach, czy wakacjach, być może wieczorem będą chcieli porozmawiać o polityce i spotkać się z jakimś znanym politykiem - podkreślił Miller w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. - Będzie podane do publicznej wiadomości, że np. w jakiejś nadmorskiej kawiarni o godz. 18 można będzie przyjść i spotkać się z politykiem Sojuszu - dodał b. premier.

 Wzdłuż wybrzeża Bałtyku mają kursować specjalne SLD-owskie busy, którymi politycy ugrupowania podróżować będą po nadmorskich kurortach. Kolejnymi, po Helu, miejscowościami, które odwiedzą liderzy Sojuszu będą: Jastarnia, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Łeba, Ustka, aż do Kołobrzegu.

 Koniec lipca i początek sierpnia upłynie liderom SLD na spotkaniach z mieszkańcami wsi. - Na przełomie lipca i sierpnia mamy dożynki i tam właśnie politycy SLD będą przedstawiali nasze propozycje dotyczące polskiego rolnictwa i pomysły na to, co zrobić, aby ono funkcjonowało lepiej - zaznaczył Gawkowski.

W oparciu o rozmowy z rolnikami ma powstać po wakacjach nowy program Sojuszu dla wsi i rolnictwa.

W sierpniu działacze SLD przeniosą swą aktywność na południe Polski, m.in. do Zakopanego. - W drugiej połowie sierpnia planujemy spotykać się z wczasowiczami, którzy będą spędzali wakacje w górach. Chcemy w sposób przyjazny mówić o polityce - pokazać, że polityka to nie tylko kłótnie, ale również normalna rozmowa o codziennych problemach - zaznaczył sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

 Podczas spotkań można będzie wypełnić też specjalną ankietę dotyczącą głównych problemów, z którymi na co dzień muszą radzić sobie Polacy. - Na koniec wakacji zostanie przygotowane podsumowanie tych akcji, będące zbiorem wszystkich tych problemów, o których usłyszymy na spotkaniach tak, żebyśmy mieli obraz nie tylko tego, co wynika z badań społecznych, ale również z rozmów z ludźmi - wyjaśnił Gawkowski.