PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Sołtys Roku 2006

Autor: opr. bb

Dodano: 14-05-2007 14:03

Tagi:

Kim jest sołtys roku? Honorata Kalicińska sołtys Żabieńca w woj. mazowieckim ma 30 lat i zawodowo gra na skrzypcach. Z wykształcenia technik elektronik i dyplomowany animator turystyki. Tak wygląda współczesny sołtys. A właściwie pani sołtys i to w dodatku wyróżniona w konkursieCoroczny konkurs wyłonił 12 najlepszych sołtysów w Polsce. Przy przyznawaniu wyróżnień brano pod uwagę ich pomysłowość, aktywność i dotychczasowy dorobek dla społeczności lokalnej. Wśród laureatów znalazła się najmłodsza w tym gronie Pani Sołtys. Wyróżniono ją za wyjątkową aktywność społeczną.

Honorata Kalicińska sołtys Żabieńca w woj. mazowieckim: - Organizuję świetlicę środowiskową dla dzieci, tam będą komputery, pracownia komputerowa, zajęcia plastyczne, muzyczne. Ostatnio udało mi się wygrać grant na naukę języka angielskiego z Fundacji Rozwoju Wsi im. Macieja Rataja i już 40 uczniów rozpoczyna naukę.

Każdy z laureatów otrzymał puchar i statuetkę. Najbardziej praktycznym okazał się jednak rower. Najpopularniejszy środek transportu na tym stanowisku.

Źródło: Agrobiznes

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!