Spółka Agrowill chce pozyskać 37, 5 mln zł. Podczas oferty publicznej inwestorzy będą mogli nabyć 25 mln akcji, co stanowić będzie ok. 26 proc. kapitału zakładowego spółki po emisji. Pozyskane środki spółka planuje przeznaczyć przede wszystkim na wzrost pogłowia bydła mlecznego, modernizację infrastruktury oraz zwiększenie wydajności produkcji poprzez wdrożenie nowoczesnych technik hodowlanych.

W tym tygodniu Agrowill Group prezentuje się inwestorom instytucjonalnym podczas road show w Warszawie, które potrwa do piątku 10 czerwca. Doradcą finansowym jest Rubicon Partners Dom Maklerski SA, a oferującym akcje - dom maklerski IDM SA.

- Zdecydowaliśmy się na debiut na warszawskim parkiecie, ponieważ to największa giełda w Europie Środkowej, z aktywnymi inwestorami, którzy nie boją się inwestować w ciekawe przedsięwzięcia - mówi Vladas Bagavicius, prezes zarządu Agrowill Group. - Debiut w Warszawie daje nam większą szansę na realizację celów inwestycyjnych - dodaje Bagavicius.

Grupa Agrowill jest jednym z największych przedsiębiorstw rolniczych na Litwie, zajmującym się hodowlą bydła oraz produkcją rolną. Przychody z hodowli bydła stanowią przeciętnie pomiędzy 35 proc. a 55 proc. ogółu przychodów Grupy i pochodzą one z produkcji mleka i wołowiny.

W 2010 roku przychody Agrowill Group wyniosły ok. 52 mln złotych, a zysk 8,3 mln złotych. W pierwszym kwartale 2011 r. spółka zanotowała przychody na poziomie 8,6 tys. złotych, co oznacza wzrost o 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!