PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Srebrny inżynier z rolnictwa

Srebrny inżynier z rolnictwa

Prof. Marek Mrówczyński z Instytutu Ochrony Roślin PIB w Poznaniu został uhonorowany przez Naczelną Organizacje Techniczną. Otrzymał tytuł „Srebrnego Inżyniera” w kategorii „Nauka”.To już XIX edycja plebiscytu czytelników „Przeglądu technicznego". - Pozycja zawodów technicznych w Polsce jest obecnie lepsza niż przed 19 laty, kiedy zorganizowaliśmy pierwszą edycje. Twórczość to nie tylko to co tworzą artyści, ale też to co powstaje z wyobraźni ludzi, wielkiej chęci przemieniania świata, kształtowania czegoś nowego. W ten sposób powstają te wszystkie przedmioty, które nam służą i bez których sobie życia nie wyobrażamy - mówiła na gali Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes NOT.

W tym roku nagrodzono po sześć osób tytułem „Złoty Inżynier", „Srebrny Inżynier" i „Wyróżnieni". Wręczono też odznaczenie „Diamentowy Inżynier", a także dla młodych adeptów związanych z branżą.

Prof. Mrówczyński został doceniony w kategorii „Nauka". W latach 2007-12 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Ochrony Roślin. - Najważniejszym celem, który sobie postawiłem, był rozwój kadry naukowej i inżynieryjno-technicznej oraz unowocześnienie bazy technicznej, służącej do prowadzenia badań. Ranga Instytutu zależy od rozwoju kadry, dlatego należy usilnie wpływać na zdobywanie kolejnych stopni i tytułów naukowych. W ciągu 5 lat mojego kierowania IOR, awanse naukowe na profesora, habilitacje i doktoraty stanowiły 1/3 całej kadry w ponad 60-letniej historii Instytutu. Tak duży postęp kadry naukowej pozwolił na rozwój badań - mówi prof. Mrówczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • def 2013-03-05 09:30:54
    niezły bayer
  • jasiek 2013-03-04 21:31:35
    najlepszego za wykonywaną mrówczą robotę; najlepszego
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!