Najlepsi z nich staną przed szansą udziału w nagraniach płyty, która powstanie pod opieką artystyczną Marka Niedźwieckiego. Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Młodzi wokaliści z terenów wiejskich będą doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatów, które odbędą się w dniach 21-23 marca w woj. zachodniopomorskim.
A wszystko pod okiem profesjonalistów - Mai Koterby oraz muzyków jazzowych Sylwestra Ostrowskiego (saksofon), Szymona Orłowskiego (bas), Marcina Jahra (perkusja) i Michała Wróblewskiego (pianino). Trzydniowe warsztaty zakończą się wspólnym koncertem uczestników i prowadzących, który odbędzie się w studiu Polskiego Radia Szczecin i będzie transmitowany na żywo.

W trakcie niedzielnego koncertu zostanie wyłoniona grupa laureatów projektu, którzy wezmą udział w pracach nad płytą pt. „Zapomniane piosenki". Na krążku znajdą się utwory wybrane przez dziennikarza muzycznego Marka Niedźwieckiego, a nagrane przez Sylwestra Ostrowskiego i zaproszonych przez niego artystów. Jednym z gości specjalnych warsztatów, będzie znany muzyk jazzowy, gitarzysta Francesco Bruno, który zabierze wybranych przez siebie finalistów „Jazzmanii" do studia nagraniowego we Włoszech.

- Do udziału w warsztatach zakwalifikowaliśmy grupę siedemnastu wokalistów. Swoimi doświadczeniami i wiedzą będą dzielić się z nimi polscy muzycy jazzowi - mówi Sylwester Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Orkiestry Jazzowej w Szczecinie. - Trzydniowe warsztaty i bezpośredni kontakt z młodzieżą pomogą nam wybrać grupę finalistów. Szukamy osób, które nie tylko dobrze śpiewają, ale chcą swoją przyszłość związać z muzyką, a „Jazzmania" to dla nich ten pierwszy krok. 

Projekt EFRWP skierowany jest do osób w wieku od 16 do 30 lat, zamieszkujących tereny wiejskie, i składa się z dwóch etapów: warsztatów muzycznych oraz - dla najlepszych - udziału w nagraniu płyty pt. „Zapomniane piosenki". „Jazzmania" to niezwykła szansa
dla uzdolnionej młodzieży na rozwijanie umiejętności wokalnych pod okiem profesjonalnych muzyków oraz na poznanie zasad funkcjonowania, m.in. polskiego przemysłu muzycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!