Najlepsi z nich staną przed szansą udziału w nagraniach płyty, która powstanie pod opieką artystyczną Marka Niedźwieckiego. Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Młodzi wokaliści z terenów wiejskich będą doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatów, które odbędą się w dniach 21-23 marca w woj. zachodniopomorskim.
A wszystko pod okiem profesjonalistów - Mai Koterby oraz muzyków jazzowych Sylwestra Ostrowskiego (saksofon), Szymona Orłowskiego (bas), Marcina Jahra (perkusja) i Michała Wróblewskiego (pianino). Trzydniowe warsztaty zakończą się wspólnym koncertem uczestników i prowadzących, który odbędzie się w studiu Polskiego Radia Szczecin i będzie transmitowany na żywo.

W trakcie niedzielnego koncertu zostanie wyłoniona grupa laureatów projektu, którzy wezmą udział w pracach nad płytą pt. „Zapomniane piosenki". Na krążku znajdą się utwory wybrane przez dziennikarza muzycznego Marka Niedźwieckiego, a nagrane przez Sylwestra Ostrowskiego i zaproszonych przez niego artystów. Jednym z gości specjalnych warsztatów, będzie znany muzyk jazzowy, gitarzysta Francesco Bruno, który zabierze wybranych przez siebie finalistów „Jazzmanii" do studia nagraniowego we Włoszech.

- Do udziału w warsztatach zakwalifikowaliśmy grupę siedemnastu wokalistów. Swoimi doświadczeniami i wiedzą będą dzielić się z nimi polscy muzycy jazzowi - mówi Sylwester Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Orkiestry Jazzowej w Szczecinie. - Trzydniowe warsztaty i bezpośredni kontakt z młodzieżą pomogą nam wybrać grupę finalistów. Szukamy osób, które nie tylko dobrze śpiewają, ale chcą swoją przyszłość związać z muzyką, a „Jazzmania" to dla nich ten pierwszy krok. 

Projekt EFRWP skierowany jest do osób w wieku od 16 do 30 lat, zamieszkujących tereny wiejskie, i składa się z dwóch etapów: warsztatów muzycznych oraz - dla najlepszych - udziału w nagraniu płyty pt. „Zapomniane piosenki". „Jazzmania" to niezwykła szansa
dla uzdolnionej młodzieży na rozwijanie umiejętności wokalnych pod okiem profesjonalnych muzyków oraz na poznanie zasad funkcjonowania, m.in. polskiego przemysłu muzycznego.