- Stany ostrzegawcze przekroczone są na: Osławie w Zagórzu k. Sanoka, Wisłoku w Krośnie, Morwawie w Iskrzyni k. Krosna, Stobnicy w Godowej k. Strzyżowa, Jasionce w Jaśle i na Sanie w Dynowie - powiedział Węgrzynowicz.

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w powiecie przemyskim, w Krośnie, w gminie Zarszyn w pow. sanockim oraz trzech dzielnicach Rzeszowa: Budziwoju, Białej i Słocinie. Ostatniej doby w zlewni Wisłoka i Sanu lokalnie spadło ponad 50 milimetrów wody na metr kwadratowy.

W gminach Bircza i Dubiecko w pow. przemyskim wystąpiły podtopienia. We wsi Iskań w gminie Dubiecko zalanych zostało 7 gospodarstw, 20 jest podtopionych. Z kolei w Sufczynie w gminie Bircza woda zalała 2 gospodarstwa, a podtopiła 10. Podmyta została droga powiatowa z Pruchnika do Birczy.

Podkarpacka straż pożarna w sobotę interweniowała ponad 150 razy.

- Najczęściej interweniowaliśmy w powiatach przemyskim, leżajskim i tarnobrzeskim. Strażacy udrażniali przepusty, pompowali wodę z zalanych posesji i piwnic - zaznaczył dyżurny podkarpackiej straży pożarnej, kapitan Maciej Nowak. Podobał się artykuł? Podziel się!