Statuetka "Pro Polonia Opulenta - dla Polski dostatniej" wręczono w podczas "Forum 100"- Trzeciego Międzybranżowego Spotkania Kadry Zarządzającej Przemysłu Żywnościowego.

Wyróżnienie to przyznawane jest przez Polską Federację Producentów Żywności osobom i instytucjom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju branży żywnościowej.

Ideą "Forum 100" jest umożliwienie bezpośredniej wymiany poglądów między przedstawicielami kadry kierowniczej stu największych firm żywnościowych, a reprezentantami polskiego i europejskiego parlamentu, resortów gospodarki i rolnictwa w zakresie warunków funkcjonowania i rozwoju tej branży.

Agencja Rynku Rolnego powstała w 1990 r. Do jej zadań należy m.in. wypłacanie pieniędzy w ramach poszczególnych mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Prowadzi też interwencyjny zakup i sprzedaż produktów rolnych oraz ich przetworów, np. zbóż, ponadto nadzoruje handel z krajami spoza UE i wpłaca dotacje eksportowe, a także administruje unijnymi programami "szklanka mleka" i "owoce w szkole".

Podobał się artykuł? Podziel się!