PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Świdwin: Referendum ws. upraw lub hodowli GMO nieważne

Świdwin: Referendum ws. upraw lub hodowli GMO nieważne Aby referendum było ważne musi wypowiedzieć się w nim minimum 30 proc. uprawnionych do głosowania, fot. Shutterstock

Autor: PAP

Dodano: 02-10-2017 12:53

Tagi:

Niedzielne referendum w gminie Świdwin (woj. zachodniopomorskie) w sprawie uprawy lub hodowli organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) uznane zostało za nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji.Frekwencja w referendum wyniosła 10,62 proc. w związku z czym referendum jest nieważne - powiedziała w niedzielę PAP sekretarz gminy Świdwin Halina Czajkowska. Jak dodała, w referendum zagłosowało 517 mieszkańców gminy a liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 4.866.

Aby referendum było ważne musi wypowiedzieć się w nim minimum 30 proc. uprawnionych do głosowania, co w przypadku Świdwina oznaczało 1,5 tys. osób.

Mieszkańcy gminy odpowiadali na jedno pytanie: "Czy zgadzasz się, by GMO było uprawiane lub hodowane w naszej gminie?".

Inicjatorem referendum była grupa mieszkańców gminy, którzy wskazywali na szkodliwość dla zdrowia organizmów modyfikowanych genetycznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • ktośtam 2017-10-03 23:00:19
  Przeciw GMO: 492 osoby, 4374 nie zagłosowało za takim zakazem bo generalnie GMO ich nie przeraża albo się GMO nie boją, albo jest im obojętne co kukurydza GNO to tylko kukurydza. Referendum okazało się nieważne i jest to porażka organizatorów jeżdżących po gminie z plakatami na przyczepach i wżeszczacych "GMO to wcielenie szatana". Argument z szatanem może był za mało przekonujący a innych nie buło.
 • Slazak 2017-10-03 09:55:22
  Ok drogi farmerze a jakie były wyniki tego nie ważnego głosowania ? To już jest nie ważne ?
  492 osoby były przeciw GMO a tylko 18 za GMO.
  Rzetelności farmerze rzetelności życzę
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!