PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Szmulewicz chce być przewodniczącym COPA COGECA

Szmulewicz chce być przewodniczącym COPA COGECA

Wiktor Szmulewicz zabiega o szefostwo COPA COGECA – informuje Krajowa Rada Izb Rolniczych.Miało być inaczej: uzgodnienia między związkami reprezentującymi polskich rolników w COPA COGECA przewidywały, że teraz wiceprzewodniczącym COPA zostanie senator Jerzy Chróścikowski. Umowa przewidywała, że chociaż dwuletnią kadencję wiceprezesa COPA można jeden raz powtórzyć, to polski przewodniczący zmienia się co dwa lata. Teraz fotel przypadał NSZZRI Solidarność.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, Wiktor Szmulewicz zaskoczył wszystkich decyzją kandydowania na fotel prezesa, co wyklucza senatorowi Chróścikowskiemu możliwość objęcia stanowiska wiceprzewodniczącego. Kandydatury Szmulewicza, prezesa KRIR, nie poparły NSZZ RI i Kółka Rolnicze. Przedstawiciele tych organizacji nie chcą jednak komentować kroku Szmulewicza.

Sekretariat KRIR potwierdza: „Pan Prezes Wiktor Szmulewicz zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego Copa Cogeca. O tym, które kraje poparły kandydaturę odpowiemy po 18 września” – dodano, nie oceniając poparcia krajowego, na jakie może liczyć Szmulewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Rolnik 2013-08-13 21:38:59
    Widać czym się zajmują organizacje które mają wspierać Rolników za Państwową kasę - Jak zawsze stołkami - tak było jest i będzie. Izby Rolnicze trzeba zlikwidować bo nic nie robią - jak i całą resztę darmozjadów żyjących za nasze pieniądze z podatków.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!