PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Szwajcarzy inwestują w rolnictwo

Około 6 mln zł wynosi wartość projektu dotyczącego unowocześnienia rolnictwa, w tym głównie branży sadowniczej, który będzie realizowany w powiecie nowosądeckim. Program otrzymał dofinansowanie ze środków rządu Szwajcarii.Jak poinformował starosta nowosądecki Jan Golonka, pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na unowocześnienie produkcji sadowniczej w tym regionie.

- Planowane jest m.in. stworzenie sieci powiązań dla rolników i sadowników, transfer nowych technologii oraz wsparcie grup producenckich poprzez zakup specjalistycznego systemu pomiarowego oraz nowoczesnego sprzętu diagnostycznego - wyjaśnił Golonka.

Dodał, że ważnym elementem projektu jest wprowadzanie na rynek i promowanie produktów regionalnych. Zostaną one zinwentaryzowane i zaprezentowane na specjalnej stronie internetowej.

Powiat nowosądecki wdraża także część edukacyjną projektu dotyczącą doposażenia szkół, organizacji szkoleń oraz kursów zawodowych dla mieszkańców powiatu.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi około 6 mln zł. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wkład własny powiatu wynosi blisko 900 tys. zł. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • MArcin 2012-02-05 14:43:30
    Skąd to dofinansowanie co mają z tego Szwajcarzy ?? Na co można jeszcze otrzymać wsparcie i gdzie go szukać, jak dostać ???
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!