PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Szydło: sanitarne usuwanie drzew z Puszczy Białowieskiej ma puszczę uratować

Szydło: sanitarne usuwanie drzew z Puszczy Białowieskiej ma puszczę uratować - Wierzę tym leśnikom, którzy prowadzą te prace, żeby właśnie puszczę uratować - powiedziała Szydło

Sanitarne usuwanie drzew z Puszczy Białowieskiej ma puszczę uratować - poinformowała w czwartek premier Beata Szydło i powiedziała, że w tej sprawie wierzy ministrowi Szyszko i prowadzącym te prace leśnikom.- Jeżeli chodzi o sanitarne usuwanie drzew, które są uszkodzone przez kornika, to jest przede wszystkim walka z tym, żeby puszcza przetrwała. Ja wierzę oczywiście panu ministrowi Janowi Szyszko, on jest ministrem w moim rządzie, wierzę też opinii rady leśnictwa, która jest moim zapleczem eksperckim w tej sprawie. Wierzę tym leśnikom, którzy prowadzą te prace, żeby właśnie puszczę uratować - powiedziała Szydło.

- No cóż Komisja Europejska czy Bruksela ma prawo do swojego zdania (...) nie obawiam się jakichś takich konfrontacyjnych dyskusji. Przedstawiamy argumenty. Po to jest KE, żeby swoje zdanie artykułować. My mamy przede wszystkim swój plan, który realizujemy, swój program. Jesteśmy gotowi do wyjaśnień, do przedstawienia pełnej informacji i będziemy to robić - dodała.

Pod koniec lipca Trybunał Sprawiedliwości UE podjął decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki na obszarach chronionych Puszczy Białowieskiej. To środek tymczasowy, o który wnioskowała Komisja Europejska.

Resort środowiska w odpowiedzi do Trybunału Sprawiedliwości UE napisał, że wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej, jak tego chce Komisja Europejska, spowoduje szkody w środowisku o szacowanej wartości 3,2 mld zł. Z informacji uzyskanych przez wynika, że resort środowiska podkreślił w piśmie, iż jego działania są zgodne z przepisami dyrektyw ptasiej i siedliskowej, a nawet niezbędne dla ochrony przyrody.

Przeciwnego zdania jest Komisja Europejska, która właśnie za nieprzestrzeganie tych regulacji rozpoczęła procedurę o naruszenie prawa unijnego w Polsce. Obie dyrektywy są podstawą europejskiego programu Natura 2000.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • wład 2017-08-28 07:39:34
  Szanowny dawl, pisząc cokolwiek, nie mylę się, bo zasady pisowni i ortografii opanowałem.
 • dawl 2017-08-26 10:18:37
  jak sie mylasz to nie pisz
 • wład 2017-08-26 08:04:24
  Kochani, czy słyszeliście o puszczy, którą na bieżąco kształtuje człowiek. Może zamiast lasu,
  sadźmy od razu puszczę i wnioskujmy do UE o dopłaty większe niż do zalesień. Czasem mi
  się wydaje, że są granice absurdu, ale jednak się mylę.
 • miro 2017-08-25 15:56:20
  Różnie walczono w przeszłości z KORNIKIEM ,przynosiło to różne rezultaty. Żadni eksperci nie mają cudownych ,sprawdzonych pomysłów. Tu chodzi o celowe drażnienie K.E. i wywoływanie kryzysu.
 • puszcza 2017-08-25 09:52:56
  Pis ratuj Puszcze
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!