W dniach 7-13 lipca, zdaniem analityków z Bronisz, taniała większość warzyw. "Przez cały miniony tydzień taniały kalafiory. W poniedziałek średnia cena tych warzyw wynosiła w hurcie 1,15 zł/szt., natomiast na koniec tygodnia cena była mniejsza o 10 gr na sztuce tj. 1,05 zł" - napisano w analizie.

Po stabilizacji cen, w pierwszym tygodniu lipca, w drugim tygodniu spadają ceny buraków, młodej kapusty i marchwi. "Cena buraków na średnim poziomie 1 zł/kg, jaka była na początku drugiego lipcowego tygodnia, nie utrzymała się zbyt długo. W czwartek cena ta spadła do przeciętnej 0,88 zł/kg i na takim poziomie zakończyła tydzień" - podają analitycy.

"Po kilkudniowej stabilizacji na średnim poziomie 0,55 zł/kg, od czwartku cena młodej kapusty ponownie uległa obniżeniu do średniego poziomu 0,48 zł/kg" - dodają. "Do 9 lipca ceny młodej marchwi utrzymywały się na poziomie 1,60 - 1,70 zł/kg, po czym cena marchwi zaczęła spadać, by zakończyć tydzień na średnim poziomie 1,35 zł/kg" - napisali analitycy rynku hurtowego.

Wahają się ceny pomidorów. "W przypadku pomidorów można było zaobserwować, że ceny tych warzyw przez większą część tygodnia minimalnie rosły (do średniego poziomu 2,68-2,90 zł/kg), by pod koniec tygodnia spaść o 20-30 gr na kilogramie. Piątkowe ceny pomidorów to 2,45-2,60 zł/kg" - wynika z analizy portalu e-bronisze.pl.

Rozpoczęty na początku lipca skup czarnej porzeczki przyniósł stabilne ceny tych owoców. "Ceny skupu porzeczki czarnej w drugim tygodniu lipca praktycznie nie zmieniły się, a nawet, w niektórych regionach kraju spadły. Miniony tydzień zakończył się cenami na poziomie 1,80 - 2,00 zł/kg, choć w tygodniu pojawiły się oferty około 2,40 zł/kg" - napisano. Miniony tydzień przyniósł początek skupu wiśni, na rynku pojawiły się pierwsze, wczesne odmiany.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!