Targi zostały przygotowane w taki sposób, aby stworzyć jak najlepsze warunki do rozmów dla wszystkich gości Farmy. Oferta firm została wzbogacona specjalnymi prezentacjami i panelami dyskusyjnymi, w których na pytania rolników odpowiadali specjaliści z zakresu: żywienia zwierząt, weterynarii, agrobudownictwa i bioenergii.

Szczególnym zainteresowaniem i ożywionymi dyskusjami charakteryzowała się sala debat poświęcona tematyce: „Biogazownie - energia z odnawialnych źródeł". Na panelu dyskusyjnym były omawiane nakłady inwestycyjne potrzebne do budowy biogazowni oraz formalności administracyjne niezbędne do uruchomienia produkcji biogazu. Zaproszeni eksperci odpowiadali między innymi na pytania: od czego zacząć inwestycję, jaką wybrać technologię oraz z jakich źródeł można liczyć na dofinansowanie.

W tym roku Złotym Medalem Farmy zostały wyróżnione trzy produkty. Dwa odznaczenia otrzymała firma Big Dutchman Polska za produkty NATURA 70 i NATURA STEP - czyli dwa nowe typy woilerów dla kur niosek do chowu podłogowego i z wolnym wybiegiem. W czołówce znalazła się również firma Hydrometal, która przedstawiła ładowacz czołowy serii AT, charakteryzujący się lekką i solidną konstrukcją.

Z kolei nowości zaprezentowało aż 19 firm, łącznie pokazując 42 nowe produkty. W katalogu nowości znalazły się takie produkty jak np.: maszyny rolnicze, USG dla loch, programy odchowu jałówek, urządzenia do chowu trzody chlewnej, mlekomaty, gniazda automatyczne dla kur oraz nowe krzyżówki świń.

Na targach Farma w Poznaniu spotkali się również przedstawiciele organizacji zrzeszonych w Europejskiej Radzie Młodych Rolników. Wydarzenie pozwoliło uczestnikom na wymianę doświadczeń w środowisku międzynarodowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!