Wypieki z domu Hojarskich trafiają głównie na wesela, chrzciny i inne uroczystości rodzinne. Masa zamówień spływa z okazji świąt, na tegoroczne Boże Narodzenie to ponad 200 sztuk ciasta, do których powstania trzeba użyć ok. 1500 jajek. Jajka podobnie jak jabłka Hojarscy mają własne. Śmietanę i twaróg kupują w pobliskiej mleczarni w Nowym Dworze Gdańskim.

- Do dobrego ciasta najważniejsze są jajka z kur biegających po podwórku. Nie dajemy sztucznych rzeczy, wszystko jest naturalne, nie stosujemy nawet proszku do pieczenia. Jak robimy tort, to tylko na bitej śmietanie, żadnej margaryny i masła. Taki tort jest lekki, można spokojnie zjeść nawet 2-3 kawałki. Do jego dekoracji używamy czasami żywych róż - wyjaśniła b. posłanka Samoobrony i b. przewodnicząca tej partii na Pomorzu.

Hojarska uważa, że jej ciasta są wyjątkowo smaczne. - W Stegnie i Krynicy Morskiej jest cukiernia i jej właściciele na I komunię swojego dziecka brali torty ode mnie. To chyba o czymś świadczy - dowodzi. W dwuletniej działalności firmy były też takie przypadki, że klienci, którzy przyjeżdżali do Lubieszewa, gdzie mieszkają Hojarscy, zamówione ciasta wywozili do rodzin w Rosji i Anglii.

Hojarscy pieką ok. 20 rodzajów ciast, ale jak podkreśliła b. polityk Samoobrony, lista ta jest nieograniczona.

- Właściwie nie ma ciasta, którego byśmy nie zrobili. Oprócz tortów świetnie schodzi np. sernik z bitą śmietaną w środku, makowiec, tiramisu, szarlotki z zakruszką ze swoich jabłek, czekoladowa wuzetka z alkoholem i wiśniami - dodała Hojarska.

Kiedy zdarza się, że trzeba w jeden weekend dostarczyć torty i ciasta np. na pięć wesel, to w domu Hojarskich prawie wszystkich skrzykuje się wówczas do roboty, włącznie z małymi wnuczkami. Cała produkcja wypieków odbywa się w kuchni powstałej w dawnym garażu. Do dyspozycji jest osiem piekarników, w których jednorazowo można piec 10 blach ciasta.

- Każdy ma swoją specjalizację. Ja odpowiadam za torty wymyślne - samochody, lalki, pociągi, ciągniki. Na jedno z wesel robiłam nawet na specjalne życzenie czerwony kombajn. Pomysły biorę często z telewizji. Bardzo dużo np. robię dla dzieci tortów z samochodem Zygzak McQueen (bohater kreskówki "Auta" wytwórni Pixar). Zobaczyłam tę bajkę, podpatrzyłam i zabrałam się do pracy. Bardzo lubię dekorować torty - wyjaśniła b. polityk Samoobrony.