PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Traktorem uciekał przed policją

Traktorem uciekał przed policją Pijany traktorzysta zmusił policyjny patrol do pościgu foto: Policja

Policjantów z Tyszowiec, w powiecie tomaszowskim, zainteresował traktor z zaczepionym kultywatorem, który poruszał się przez miasto zygzakiem. Jego kierowca nie zamierzał jednak zatrzymać się do kontroli…Funkcjonariusze patrolujący ulice na widok ciągnika zjeżdżającego co chwila na pobocze zawrócili radiowóz i podjechali pod ciągnik dając sygnał świetlne i dźwiękowe, aby kierujący zatrzymał się. Kierowca jednak nagle przyśpieszył i podjął próbę ucieczki. Skręcił w drogę gruntową, wjechał w las, a następnie ruszył przez pole.

Po wyprzedzeniu traktora policjanci podjęli ponownie próbę zatrzymania pojazdu, ale 64-latek kontynuował swój rajd. Dlatego funkcjonariusze zostawili radiowóz i podbiegli za ciągnikiem. Zatrzymali go wypinając przewód paliwowy. Po kilku metrach traktor stanął w miejscu.

Kierowca nie chciał jednak wysiąść, więc mundurowi musieli użyć siły, aby wyciągnąć go z kabiny. Od razu też wyczuli woń alkoholu. Badanie alkotestem dało wynik 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało, mężczyzna przyznał się, że nie ma prawa jazdy, bo kilka lat wcześniej stracił je za jazdę po alkoholu.

Ciągnik został zabezpieczony na parkingu, a traktorzystę odwieziono do domu. Ze swoich wyczynów będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (19)

 • Anna 2018-09-20 19:44:23
  Bo już myślałam że zostanę waszym sekundatem, to oczywiście żart, pozdrawiam was, odpocznijcie od klawiatury, jutro popiszecie a Ja przeczytam, pa.
 • rolnik 2018-09-20 19:41:03
  Jańcio jak już tak pokochałeś RRo to poczytaj jego inne posty na temat rolników np. Asf, szkód łowieckich itd. Dowiedz się kogu wchodzisz w d....
 • saletra 2018-09-20 19:25:04
  RRo jednak zostałeś poprawnie określony. Jesteś typowym cwaniaczkiem bo sam obrażasz innych a jak Ciebie ktoś obrazi wykorzystujesz to a nie potrafisz odnieść się do prawdziwych argumentów. W tym wypadku stwierdziłeś że rolnicy powodują najwięcej wypadków a nie potrafisz odnieść się do innych powodowanych przez np. Tiry motory czy młodych kierowców. Jesteś tutaj klaunem tego portalu i typowy tchórz.
 • Anna 2018-09-20 17:57:49
  Chciałam napisać że musieli policjanci się natrudzic by go złapać bystrego rolnika,
  • RRo 2018-09-20 18:57:38
   witaj Anno, bardzo sympatycznie się rozmawia z Jańciem, to jest rozmowa na luzaku, oby takich więcej. pozdrawiam
   • Jańcio 2018-09-20 19:27:00
    Dokładnie. Jest wszystko na luzie. Fakt, nazwałem Rro trollem (i nie cofnę tego :p) , ale nie chodziło mi o niego jako osobę, ale o sposób napisania takiego tam jednego posta, który brzmiał podobnie jak powtarzane do znudzenia Balcerowicz musi odejść. Bo poza tym ciekawie się rozmawia i konkretnie. W moim odczuciu plusem jest u Rro to, że nie jest zaślepiony cudownością myśliwych. Bo niektórzy z nich tacy są, że na żadnego ze swojego grona złego słowa nie da powiedzieć, np słynna Diana. Ogólnie z pewnych względów nie lubię myśliwych, w dodatku u mnie żaden z nich niech lepiej stopy nie stawia, ale co innego, gdy z którymś z tego grona można po ludzku i rzeczowo porozmawiać. Jedynie czasu mam za mało, żeby się rozpisywać tyle, co mój rozmówca.
 • Anna 2018-09-20 17:45:34
  Panowie wrzuccie na luz,,, bynajmniej policjanci natrudzic się by byst
  bystrego rolnika złapać, a nie jak zawsze punkty zbierać za złapanie rowerzysty,,,,
 • Jańcio 2018-09-20 12:10:14
  Rro, proszę o komentarz w sprawie zachowania myśliwego i otrzymanego przez niego wyroku: www.farmer.pl/fakty/polska/wyrok-dla-mysliwego-ktory-zastrzelil-czlowieka
  Niestety musisz skopiować to w Google, bo nie można zamieszczać linków.
  • RRo 2018-09-20 15:39:22
   Do Jańcio, oczywiście, że będzie komentarz, bardziej umysłowy niż komentarze „saletry”, „bambra” i „bosaka”, co jak widać oderwani granatem od brony są i jedynie argumentem cepa się posługują, bo umysłowych zabrakło, cytuję: „nieuk, cymbał, głupek, osioł, ograniczony, hipokryta”.

   Komentarz Jańcio prosty, wypadek jak inne, źle rozpoznał myśliwy cel. Myśliwy 29-letni, mało doświadczony, ale z aktualnymi badaniami psychologicznymi i psychiatrycznymi. Klasyczny „strzał do czarnej plamy”. Myślał, że dzik, a zastrzelił człowieka.
   Mogę ci podać jeszcze kilka (ale nie kilkanaście !) przykładów z ostatnich 10-ciu lat, ciekawy jest przypadek z roku 2012, kiedy dziewczyna myśliwy zastrzeliła gościa co po ciemku na czworakach po polu łaził w nocy i sadził marihuanę pomiędzy kukurydzą. Bardzo dokładnie to opisała prasa łowiecka. W roku 2011 myśliwy zastrzelił swoją żonę na polowaniu, która po ciemku podchodziła pod ambonę, chcąc mu zrobić niespodziankę. Takich przypadków jest jeden lub max dwa w roku, i wszystkie są mi znane.
   Wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci to 5 lat w Polsce, czy przy pomocy karabinu czy przy pomocy traktora.

   Tyle samo dostanie rolnik, co zabił drugiego rolnika .Farmer:„Pod kołami ładowarki zginął rolnik.” 10.09.2018 pijany 26-letni operator ładowarki najechał na 55-letniego rolnika., gmina Pasłęk.
   Myśliwi 20 lat temu pili w trakcie polowania, i to nieźle. Dziś w trakcie polowania żaden myśliwy się nie odważy, to pewne cofnięcie pozwolenia na broń na zawsze, a jeżeli zdarzy się wypadek, to rekwiruje się broń.
   Myśliwi strzelają rocznie 1,25 miliona zwierząt, czyli oddają 1,25 miliona celnych strzałów.
   W wypadkach z bronią ginie średnio 1,5 osoby rocznie od 10 lat.
   Dziś myśliwi piją po polowaniu.
   I trzeba doprowadzić do tego, aby rolnicy również pili po pracy, a nie w trakcie.
   I dalej uważam, że zabranie traktora to będzie dobra kara.
   • Jańcio 2018-09-20 16:38:23
    Ok, tylko jednego przede wszystkim w tym akurat przypadku nie rozumiem. Dlaczego oddanie strzału do nie wiadomo jakiego celu, do czegoś ciemnego na polu (nie strzela się w konkretną część ciała?) i (do cholery jasnej) jednak na trzeźwo nadal nazywa się polowaniem? W takim przypadku powinien to polowanie dawno zakończyć, a nie "jak do czegoś nie strzelę, to nie wracam do domu". Trzymając broń, trzyma się w ręku ewentualne życie osoby lub zwierzęcia. Mając w ręku taką władzę, złe jej użycie nie powinno być nazywane nieumyślnym.
   • RRo 2018-09-20 17:23:34
    Do Jańcio. Odpowiedź będzie długa.
    Masz 100% racji, przed oddaniem strzału myśliwy ma psi obowiązek dokładnie rozpoznać cel, strzelać do Rozpoznanego celu. Wypadek, o którym piszesz zdarzył się w lutym 2017 roku. To ważne, bo od 2016 roku minister – dla „exterminacji” dzików zniósł okres ochronny na „prośne” czyli ciężarne lochy, który to okres ochronny od 20 lat zaczynał się od 15 stycznia i trwał do 15 sierpnia. Jeszcze rok wcześniej myśliwy nie odważył by się strzelać do „czarnej plamy” podobnej do dzika, bo gdyby to była locha, to strzelił by w okresie ochronnym i by dostał karę, nawet zakaz polowań na 1 rok.
    I strzelało się do „rozpoznanego celu”, trzeba było odróżnić lochę od odyńca lub przelatka (rocznego dzika)
    Teraz „wszystko co czarne na polu, niskie i się rusza to dzik”, i wolno strzelać. Żadnych okresów ochronnych.
    Strzelając amunicją myśliwską, która się rozbija w środku zwierza wystarczy trafić „w środek”, oczywiście najlepiej trafić na komorę (serce/płuca). Strzelając „w środek” albo padnie na miejscu, albo padnie po kilkuset metrach. Energia pocisku myśliwskiego (standard kaliber 30-06) to 2.500 J (dżuli) na 100 metrach. Zwykły pocisk pistoletowy 6,35mmx15,5mm Browing na 50 metrach ma energię 50 J (dżuli) i zabija skutecznie człowieka. Pocisk myśliwski 30-06 (7,62mmx63mm) na dzika ma 50x większą moc i powoduje szok uderzeniowy.
    W lutym jeżeli był śnieg, to po śladach farby (krwi) można dojść padłego zwierza nawet po kilometrze.
    To jest polowanie w nocy. Jak wyjdzie wataha dzików i jeden stanie bokiem, to celuje się „w okolice serca”.
    . . . ale w przypadku tego myśliwego co zabił człowieka wina może być tylko nieumyślna. Nie chciał zabić człowieka. Chciał zabić dzika.
    Tak samo jak kierowca traktora nie chciał zabić człowieka. Chciał dojechać do celu. Traktorzysta też miał władzę nad pojazdem.

    Ja radze wszystkim znajomym, aby w nocy idąc po polu lub skrajem lasu świecili małą nawet latarkę, lub świecili smartfonem. Dziki nie świecą. Można też gwizdać lub sobie śpiewać. To nie żart, tak samo jak idąc skrajem szosy lepiej świecić latarką, to cię zobaczą.
 • saletra 2018-09-20 11:14:50
  RRo bu ha ha ha ha ale nieuk z Ciebie. Rolnik 64 lata jechał pod wpływem a RRo już wielką aferę widzi bo wszyscy rolnicy tacy jak ten co już dawno prawko stracił. RRo Ty cymbale nie porównuj jakiegoś niemal emeryta do normalnych rolników co nawet nie maja czasu piwa wypić pilnują i pracując na swoim gospodarstwie bo nie mogą sobie pozwolić. Ty głupku to jest portal rolniczy więc nie napiszą Ci o innych wypadkach których jest pełno każdego dnia. W rolnictwie i innych pojazdach były są i będą wypadki bo już takie czasy mały że za dużo pojazdów a drogi są fatalne i tego się tak szybko nie przeskoczy. Pijani też są wszędzie i ich nie bronie ale nie tylko rolnicy piją. Wracaj do szkoły ośle i oddaj w końcu broń zanim sobie albo komuś coś robisz.
 • bamber 2018-09-20 11:03:22
  RRo Ty w ogóle masz problem z myśleniem i to się nie zmieni u Ciebie. największe zagrożenie powodują tiry i młodzi kierowcy którzy się popisują. W każdej kategorii kierowców masz czarne owce ale jak rolnik coś wywinie to RRo już się czepie że szczęścia. Może wypowiedz się o motocyklistach pędzących 200 na h nie panujących nad maszyną? masz w ogóle świadomość jaki z Ciebie głupek?
 • Bosak 2018-09-20 10:58:01
  RRo nie wiem jak Cię określić tak ograniczony jesteś. Nie możesz wkładać wszystkich rolników w jeden worek. Są tacy jak ja jest ich wielu co uważają na drodze zwłaszcza na cymbałów co jadą co jadą ile się da nie patrząc na znaki. Może o nich się wypowiedz hipokryto co jadą bez głowy i rozwalają dzieci na pasach? Zbyt ograniczony jesteś aby pojąc temat? No co trzeba o tym głośno mówić.
 • RRo 2018-09-20 09:24:15
  fakt, składnie nie dziennikarska. Ale to kolejny przypadek pijanego rolnika stwarzającego Śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Uważam, że jedyną metoda powolnego eliminowania takich przypadków jest ZAREKWIROWANIE z urzędu traktora, czy jakiejkolwiek maszyny, bez względu na własność. Nawet jeżeli ktoś Ukradł ciągnik, to winien jest Właściciel, że nie zabezpieczył przed kradzieżą. Tak samo, jak jest w przypadku Broni Myśliwskiej. Jak myśliwemu ukradną broń, cofane jest pozwolenie na broń. Może się skończą wreszcie rajdy Rolników po pijaku.
  • Jańcio 2018-09-20 09:47:24
   Każde forum musi mieć swojego trolla. Że też akurat rro został mianowany na to stanowisko...
   • RRo 2018-09-20 10:06:53
    Jańcio, prawda w oczy kole.
    Wy Rolnicy stwarzacie w Polsce najwięcej zagrożeń dla życia i zdrowia, swojego i innych.
    I na trzeźwo, i po pijaku. I trzeba o tym mówić bez przerwy, może zaczniecie myśleć i się zmieniać.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.55.167
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!