PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Traktorowe popisy na podwójnym gazie

Traktorowe popisy na podwójnym gazie Pijanych traktorzystów wskazali inni kierowcy Foto: Policja

Funkcjonariusze z kieleckiej drogówki zatrzymali pod Chmielnikiem traktorzystę, który wydmuchał w alkomat 2,6 promila. Prawie 3 promile miał inny kierowca ciągnika, którego zatrzymano pod Braniewem, w woj. warmińsko-mazurskim.



Do ujęcia pijanych traktorzystów w obu przypadkach doszło po zgłoszeniach od innych kierowców. 57-latek zatrzymany pod Chmielnikiem (woj. świętokrzyskie) miał wyraźne trudności z utrzymaniem kierunku jazdy na wprost i wreszcie ściął słup telekomunikacyjny stojący przy drodze, po czym jakby nigdy nic ruszył w dalszą podróż.

Jego popisy przerwał patrol drogówki, zaalarmowany przez świadków zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciągnika miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. 57-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie też odpowiedzialności za kolizję drogową i wyrządzone szkody. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Drugi pijany traktorzysta zatrzymany został po telefonie od kierowcy, który widział zataczającego się mężczyznę, wsiadającego na ciągnik. Policjanci dogonili wskazany pojazd pod Księżnem, w gminie Wilczęta (woj. warmińsko-mazurskie). Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący traktorem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W dodatku okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy.

Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (22)

  • Anna 2018-10-12 14:12:36
    Do @Ben Gold, dokładnie tak jak napisałeś, przywiązanie do ziemi, czasami nie chce mi się nawet wstać, tak wszystko boli, ale nikt nie narzeka to i Ja nie będę, a Ty czym zajmujesz się,
  • Anna 2018-10-12 12:36:25
    Do @Ben Gold, nie dopisałem, muszę dać radę, takie życie
    • Ben Gold 2018-10-12 13:56:42
      No ale jakiś wybór chyba miałaś? Pewnie szkoda było zostawić gospodarstwo jak się od małego na nim wychowuje i pomaga rodzicom. Takie przywiązanie do tej ziemi.
  • Anna 2018-10-12 12:19:22
    Do @Ben Gold, dziękuję
  • Anna 2018-10-11 15:54:48
    Do @Ben Gold, masz poczucie humoru, czy to zaczepka, wolę już nic nie pisać na tym portalu farmer, bo z waszych wpisów wnioskuję iż a zresztą pozdrawiam i żegnam.
    • Ben Gold 2018-10-11 17:25:23
      To nie było złośliwe zle mnie odbierasz. Jakoś widać brak humoru.
      • Anna 2018-10-11 19:48:48
        Do @Ben Gold, przepraszam może i złe odebrałam Twoj wpis, ale jestem sama ba gospodarstwie, i na dodatek dzisiaj osa mnie załatwiła, i musiała jechać na pogotowie komputerowe bo mam uczulenie
    • Ben Gold 2018-10-12 06:33:07
      Kobieta sama na gospodarstwie i dajesz radę? Szacunek.
  • djp 2018-10-11 10:01:06
    Anna i Jańcio do roboty się brać a nie ciągle tu siedzicie i marudzicie. Nie ma roboty w gospodarstwie chociaż by pozamiatać? Jak macie zasiane to kamienie zbierać.
    • Anna 2018-10-11 10:48:16
      @djp,Ciebie też pozdrawiam, a kamienie zbierać jutro mam w planie,
  • RRo 2018-10-11 09:57:05
    Podziękowania dla redaktora G. Tomczyka za tytuł artykułu.
    I pozdrowienia dla stałych czytelników, Rolniku - piłeś - nie jedź !

    ale zaczynają się zbiorówki, i kilkadziesiąt tysięcy myśliwych odda kilkaset tysięcy strzałów. Mam nadzieje, że nie będzie wypadków.

    Moje stanowisko odnośnie próby przekupstwa 650 za prowadzącą lochę jest zdecydowanie negatywne.
  • Jańcio 2018-10-10 21:07:38
    W końcu jakaś karma dla rro :D
    • Anna 2018-10-10 21:21:26
      @Rro,coś nie ma humoru,
      • Borowy 2018-10-11 03:45:13
        Polowanie słabo mu poszło. Nie pierwszy raz w ostatnim czasie.
      • Jańcio 2018-10-11 07:31:34
        Poszedł na pola po 650+
    • Anna 2018-10-11 08:03:43
      @Jancio, chyba nie, obraził się i tyle
      • Jańcio 2018-10-11 09:16:22
        Miał już pewnie Ciebie dość
      • Jańcio 2018-10-11 09:32:10
        Co za cham się podszywa? Nieudolnie ci to wyszło.
      • Anna 2018-10-11 09:38:15
        Do @Jancio, właśnie przeczytałam i zastanawiam się czemu by miał mnie dość na barkach mnie nie nosi, to ciężarem nie jestem, wiedziałam że to nie Ty napisałeś, to zwolennik @bialej pisze