PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Traktorzysta na podwójnym gazie wpadł przez krokodyla

Autor: Łukasz Głuchowski

Dodano: 15-12-2016 19:30

Tagi:

Białostocka „drogówka” zatrzymała jadący ulicą Ciołkowskiego ciągnik. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził fakt, że w pojeździe nie było tablic rejestracyjnych. Ponadto do ładowacza czołowego był zaczepiony chwytak typu krokodyl.



Jak podaje KMP w Białymstoku tamtejsza drogówka zatrzymała do kontroli jadący ulicą Ciołkowskiego ciągnik. Zainteresowanie policjantów wzbudził fakt, że pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, a także miał zainstalowany z przodu niezabezpieczony chwytak typu „krokodyl”. Okazało się również, że kierujący pojazdem jest pod wpływem alkoholu. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj rano zatrzymali do kontroli na ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku ciągnik New Holland. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził fakt, że w pojeździe nie było tablic rejestracyjnych. Ponadto do ładowacza czołowego zainstalowany był niezabezpieczony chwytak typu „krokodyl” - podje portal podlaska.policja.gov.pl

W czasie kontroli okazało się, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych, a kierujący nim mieszkaniec gminy Zabudów jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Niefrasobliwemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Ciągnik odjechał na lawecie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

  • zibi 2017-02-05 23:40:17
    w związku z tym ładowaczem może redakcja farmera napisze artykuł kiedy i w jakich okolicznościach należy włączać żółtą lampę błyskową ( tzw koguta) bo kolega jadąc samym ciągnikiem z turem dostał mandat za nieuzasadnione jego używanie
  • da 2016-12-19 16:53:36
    Zasada jest taka ; na bani jezdzimy zawsze w dzień i zgodnie z przepisami pojazd musi być sprawny ; sprawdzone prze zemnie
  • T.B. 2016-12-17 15:09:39
    wpadł bo nie miał tablicy rejestracyjnej. Krokodyl swoją drogą mógł podnieść i obrócić kolcami w dół. Nikt wtedy by się nie przyczepił.
  • Mazurek 2016-12-16 15:02:50
    a my ze szwagrem tak się z radości, że pszeniczka sypała po 9 ton z ha, nagazowaliśmy, że zgubiłem jedną przyczepę a szwagier szarpacz od bizona, i nikt o nas nie napisał!!! skandal. Ale prawa jazdy nie straciliśmy...
  • nickt 2016-12-16 11:10:57
    pewnie miał opuszczony
  • rolas 2016-12-16 09:33:19
    @Rolnik Każdy wystający/ostry element jest niedopuszczalny, sprzęt budowlany z zarządu dróg może sobie popylać pod warunkiem że odpali pomarańczowego koguta bo to oznacza, że wykonuję pracę w okolicy drogi
  • Rolnik 2016-12-16 08:58:33
    A jaka jest podstawa prawna że nie można mieć osprzętu w ładowaczu czołowym. Jak zarząd druh jedzie koparko-ładowarką nie zarejestrowaną po drogach publicznych to może tak , albo jak jedzie ciągnikiem z łyżką lub paleciakiem to też może ale rolnik już nie tak kilku rolników już wozi krokodyle, chwytaki do bel na przyczepie ja jeżdżę w lato przez miasto z chwytakiem do bel i krokodylem mijałem niejednokrotnie patrol policji i jakoś mnie nie zatrzymali
  • hoł 2016-12-15 23:44:30
    zaskoczony ty chłopcze nie masz się czym chwali , wsiadanie za kółko po jakim kolwiek spożyciu alko świadczy o inteligencji a raczej jej braku....
  • Zaskoczony. 2016-12-15 22:41:54
    Bo wódka i piwo to jego paliwo.swoja drogo 1°to nie dużo jak na 35 latka .. Polsce takie durne przepisy .jak mieszkałem we Włoszech i zatrzymali mnie a byłem dobrze wstawiony bo chwialem się na nogach jak z auta wsiadłem to kazali mi jechać a oni jechali za mną po kilku kilometrach wyprzedzili mnie zatrzymali ponownie i policjant mówi mi ze lepiej mi idzie jazda niż chodzenie to mam jechać tylko ostrożnie i nawet mandatu nie dostałem. Innym razem miałem stłuczke byłem po kilku głębszych a drugi uczestnik Włoch był na narkotykach to mi nic nie zrobili a tamten miał problemy bo jak stwierdzili policjanci wódka jest legalna a narkotyki nie.
  • hoł 2016-12-15 21:44:46
    1 promil pfff pewnie po wczorajszym :D Chłopaki z drogówki mogli by darować toż to norma .Dobrze ,że g nie złapali po akcji kukurydza. hahaha