PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Traktorzysta oświetlał sobie drogę telefonem

Traktorzysta oświetlał sobie drogę telefonem Pomysłowy traktorzysta trafił do aresztu foto: Policja

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 14-09-2018 15:03

Tagi:

Policjanci zatrzymali kierowcę ciągnika rolniczego, który jechał nocą ciągnikiem rolniczym bez świateł. Brak sprawnych reflektorów próbował zastąpić latarką z telefonu komórkowego.



Zdarzenie miało miejsce na Mazowszu, w Opypach pod Grodziskiem Mazowieckim. Policjanci interweniowali po sygnałach od innych kierowców, którzy mijali nietypowo oświetlony traktor. Jak się wkrótce okazało, kierujący ciągnikiem 21-latek był mocno nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Wyszło na jaw, że pojazd „pożyczył” od znajomego, ale bez jego wiedzy. Ciągnik został zabezpieczony, a kierowca trzeźwiał w policyjnej celi.

Następnego dnia pomysłowy traktorzysta usłyszał prokuratorskie zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz zaboru ciągnika. Wkrótce będzie się ze swoich wyczynów tłumaczył w sądzie. Po ciągnik zgłosił się zaś właściciel, który zgłosił wcześniej zaginięcie maszyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (13)

  • Sebastian 2018-09-15 12:39:49
    że jechał ciągnikiem nie znaczy że od razu rolnik , druga sprawa ciągnik nie jego.

    Ale to prawda powinno się piętnować takich ludzi , tyle że źle gadasz @RRo jak kierowca jedzie po pijanemu to traci prawko i robotę , ale co ty bredzisz lekarz straci pracę za jazdę po pijaku ??
    • Jańcio 2018-09-15 13:41:41
      Dokładnie. @rro sobie sam wymyślił, że osoba jadąca ciągnikiem, to rolnik. Przecież jak byk jest napisane, że go sobie "pożyczył". Niekoniecznie rolnik musi komuś ukraść ciągnik.
    • RRo 2018-09-15 15:10:03
      Sebastian, przeczytaj uważnie.
      Lekarz straci pracę, jak PROCUJE pijany.
      Rolnik jadąc ciągnikiem pracuje.
      W pracy nie wolno być pijanym.
      chyba, że rolnik w czasie wolnym jedzie ciągnikiem na podryw.
      . . ja piętnuje pijaństwo rolników w pracy.
      I pijaństwo Rolników w ogóle.
      I setki wypadków spowodowanych przez pijanych rolników.
      I Farmera, który nie zna pojęcia "Pijany rolnik na traktorze"
      • Sebastian 2018-09-15 20:31:19
        Ty dalej swoje , że mieszka na wsi to nie znaczy że rolnik , sam wiem dobrze to bo jestem rolnikiem . Jak pijany jechał nie swoim ciągnikiem to jak pracował ?

        Ci powiem że jakoś dużo wypadków ciągników nie ma chyba promil jakiś (nie mówie o alkoholu) Jeszcze kiedyś tak przyzwolenie było ruch mały to i prawda rolnicy zwłaszcza jak wracali z zlewni mleka czy skupu spali w ciągnikach , ale teraz maszyny lepsze trzeba zapie... to już tak nie ma. Jednak wyjątki są jeszcze ale to już tylko jeździ przy gospodarstwie
        Ale kiedyś to nie tylko rolnicy myślisz że inni to co stary , dety , żuki czy inne to na trzeźwo chodziły
        Osobówkami też po pijaku dużo jeździło i wcale nie mówię tylko o wsi , teraz niby lepiej z tym .
      • RRo 2018-09-16 10:40:17
        do sebastian.
        . całkowicie się zgadzam, że zanim się podejmie działania, to trzeba zbadać skalę zjawiska. Piszesz, że „promil” wypadków” . KRUS podaje, że w 2016 roku 83 osoby zginęły przy pracy rolniczej, a ponad 17,6 tys zostało okaleczonych. (rolników). Rolników pracujących na roli jest 1,3 miliona.
        Policja podaje, że corocznie ginie LUB jest okaleczonych 1 do 3 myśliwych lub osób postronnych w wyniku polowań. A rocznie zabija się na polowaniach 1,25 milionów zwierząt w Polsce. Czyli oddaje się 1,25 milionów celnych strzałów, bo na zawał jeleń nie padł, tylko od kuli. Statystyka: 0,00016000% (jedna dziesięciotysięczna procenta, lub jedna tysięczna promila, jak wolisz). I co? I cała Polska i Rolnicy i Farmer HUCZY, że „myśliwy postrzelił kierowcę”

        A jak jest u was rolników? 17.600 wypadków w tym 86 śmiertelnych rocznie?
        Dla ciebie to „promil” ?
      • Sebastian 2018-09-16 19:37:48
        @RRO ale jak wcześniej zrozumiałem to chodziło ci o pijanych rolników a teraz mówisz o danych z KRUS to myślisz że wszystkie po pijanemu ???
  • Sam 2018-09-15 09:42:33
    ”Zabory”to my mieliśmy 3 w Polsce a on chyba sobie przywłaszczył cudzą własność co? redaktorze———-
  • bamber 2018-09-15 07:36:27
    @RRo i @Stan widzę że macie jakiś ból do rolników. Zobacz ilu jedzie innymi pojazdami pod wpływem? A Wy siedzicie na portalu rolniczym i tylko czekacie na jakąś sensacje. Tu wam nie napiszą jakie wypadki powodują młodzi kierowcy i zabijają ludzi. Ale jak jakiś rolnik jechał pod wpływem i telefonem sobie oświetlał drogę to już się trzepiecie z podniety. Normalnie sensacja w waszym ograniczonym świecie. Co za buraki z Was i głupki. Może napiszcie coś o bezkarności tych co jadą po 150 na h i trzeba uciekać im z drogi? No co hipokryci?
  • Karol 2018-09-15 06:44:55
    RRo pilnuj swojej (...) a od rolników wara
  • RRo 2018-09-14 20:43:55
    Redakcja Farmera nie zna słów „Pijany Rolnik”.
    . . .albo ma cenzurę.
    Niestety, przy prawie każdym opisie wypadku kiedy kierował rolnik,
    był to pijany rolnik.
    Warto zacząć pisać prawdę, Farmerze.
    Pijanemu kierowcy TIR-a zabiera się prawo jazdy, czyli możliwość wykonywania pracy.
    Pijanego pracownika z fabryki się zwalnia z pracy.
    Pijanemu myśliwemu zabiera się pozwolenie na broń.
    Pijanemu lekarzowi zabiera się prawo wykonywania zawodu.
    wszystko powyższe z mocy Ustawy.
    . . Chyba trzeba wywłaszczać z gospodarstwa rolników, zabierać im środki produkcji,
    aby przestali pić, jeździć po pijaku traktorami i być zagrożeniem dla innych.
    Może wtedy wreszcie przestaną pić w pracy?
    . . . „pijany traktorzysta oświetlał sobie drogę telefonem…”
    • Stan 2018-09-15 01:23:28
      Na tym forum nikt cię nie poprze tu panuje samouwielbienie rolników którzy uważają że powinni być bezkarni
      • RRo 2018-09-15 02:45:50
        dzięki, nie chodzi o poparcie, ale powolną edukację narodową na 100 lecie Państwa Polskiego.
  • Al 2018-09-14 18:46:08
    Mistrz!!!