PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Trwa konkurs "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Do 31 lipca można nadsyłać prace nt. polskiej wsi do Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. To już piąta edycja konkursu, którego celem jest promowanie problematyki związanej z wsią.Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma 5 tys. zł i prawo publikacji pracy w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar, który jest współorganizatorem konkursu - poinformowała Karolina Witeska z Fundacji.

W ramach konkursu kapituła oceni prace w dwóch kategoriach. W pierwszej znajdą się prace naukowe, popularno-naukowe i inne prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi; w drugiej - prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu polskiej wsi.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników.

W skład Kapituły Konkursowej wchodzą wybitni naukowcy zajmujący się problematyką wsi: prof. dr hab. Izabella Bukraba-Rylska, prof. dr hab. Józef Styk, prof. dr hab. Roch Sulima, prof. dr hab. Jerzy Wilkin, dr Andrzej Hałasiewicz, dr Dorota Klepacka-Kołodziejska oraz dr Barbara Perepeczko.

Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa realizuje projekty mające przede wszystkim na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, a w szczególności przedsiębiorczości i tworzenia pozarolniczych miejsc pracy oraz zapewnieniu równych szans kobietom, osobom bezrobotnym i młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!