PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Trwa protest rolników w Warszawie [zdjęcia]

Autor: farmer.pl

Dodano: 23-05-2018 10:33

Tagi:

Od godziny 10.00 na Placu Defilad w centrum Warszawy trwa zapowiadany przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną protest, w którym bierze udział około 1000 rolników. Liczba ta cały czas rośnie.



Protestujący rolnicy przemaszerują pod Kancelarię Premiera, by wręczyć tam swoje postulaty. Protest transmitujemy na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/portalfarmer/

W proteście biorą m.in. udział producenci warzyw, drobiu oraz trzody.

>>> Zobacz też: Fiasko rozmów ostatniej szansy. Za tydzień rolniczy protest w Warszawie

Rolnicze strajki z francuskim rozmachem. Kapusta przed urzędem z dedykacją dla ministra

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (15)

  • Aga 2018-05-24 16:38:20
    Co którzy tak plują na protest rolników, niech sami idą do nich do pracy . Niecj wstaja o 4 ej rano i pracują do ciemnej nocy . Niech potaplaja się gnojowce i patrzą na swinskie i krowie zadki. Najwięcej właśnie krzyczą te pierdzistolki nie mające pojęcia o pracy na roli . Idź jeden z drugim i drugą potyraj sobie w polu. Ci rolnicy są bardziej kulturalni i mądrzejsi od Was mieszczuchy z Bożej łaski. Jak chcesz to żryj argentyńskie ziemniaki i inne nadziane przepełnione chemią i gmo . Banda odiotow . Wielcy miastowi się znaleźli. Prosty przykład: Wykupujecie ziemię od upadających gospodarstw za grosze, stawiacie domy, przyjeżdżacie i sr**ie gdzie się da , zaśmiecacie środowisko, nasze Mazurskie lasy i jeziora !!!! Dzięki takim rolnikom jeszcze żyjecie bo zdychali byście od zatruć jecząc i blagajac o pomoc
  • Kitamicha 2018-05-23 16:50:05
    @husarz czy hu...arz czy jak ci tam POLEJ SE GŁOWE ZIMNĄ WODĄ.
  • boli 2018-05-23 16:08:30
    . boże chroń cara, zniósł niewolnictwo polskiej wsi, ale chroń też od huzara, to jakaś jednostka chorobowa jest. . . . rolnicy, wasze żale już mało kogo obchodzą. .może jedynie człowieka z kotem, on szuka głosów wyborczych suwerena, nawet suwerena małorolnego. . .tak długo jak się staracie pokazać reszcie społeczeństwa polskiego jako potomkowie szlachcica, . jeżdżąc Bryka Młodego wieśniaka BMW a nikt z was nie pamięta, że ziemię na zachodzie polski dostaliście w prezencie od Komunistów, . sami sobie tych fabryk kartofli nie wybudowaliście, lecz środki produkcji ziemie macie po rodzicach. . traktor z Unii, . ubezpieczenie i rentę KRUS za moje robotnicze podatki a przez lata całe komunizmu mieliście ceny gwarantowane i skup. . . nie ma dla was poparcia. . wasze traktory Master Ferguson i John Deer za 400.000 zł, . za pieniądze podatnika europejskiego, . wasze żądaniem dopłat rządowych już są śmieszne, żałosne i przeszkadzają w normalnym życiu. . .wracajcie na wieś . . i tak już w mieście jest ciasno. . .
  • KAZIMIERZ - husarz 2018-05-23 15:00:47
    Skończmy z celebrowaniem
    Naszych KATÓW!!! WON z nimi!!!
    KATEM jest lichwiarz/bankier oraz “rząd”, bo
    Lichwa (odsetki) ZABIJA!!!
    TO jest OTWARTA, czyli - zakamuflowana WOJNA!!!
    Kata (...) z NARODEM POLSKIM!!!

    Tą WOJNĘ - lichwiarzy i rządem” PiS,
    Musimy WYGRAĆ jako NARÓD. Jeśli chcemy żyć?

    Przeszkodą/przestrogą - jest powszechna PYSZAŁKOWATOŚĆ.!

    PRZYMUSOWY ZWROT zapłaconej im lichwy/odsetek
    JEST WYROKIEM NA
    TYCH - BEZWZGLĘDNYCGH
    ZBRODNIARZY.!!!

    Od zaraz - obowiązkowo - NIE spłacać - im kredytów i nie płacić
    Jakichkolwiek zobowiązań
    Lichwiarsko/podatkowych
    Z odsetkami naliczonymi w umowach, dopóki nie zwrócą
    Nam - kredytobiorcom - zapłaconych pod przymusem odsetek.

    Taka “umowa” jest nieważna
    Z powodu treści zawierającej lichwiarskie (odsetki) oszustwo.

    To jest lichwiarski oraz podatkowy - absurd - przekręt.

    Oto komentarz do powyższego:

    Od ponad 2 tys. lat kwitnie nieustannie to lichwiarskie oszustwo.
    Winę za to oszustwo ponosi dyktatura “autorytetów” - żydowskich - (z piekła rodem).
    Dokładnie omawia ten stan rzeczy - moralności NARODU - Andrzej Wiącek w poniższym piśmie dotyczący;
    ... WSZYSTKICH I WSZYSTKIEGO.!

    “Duchowe współżycie Żydów z szabes-gojami wytworzyło się na gruncie drwin.
    Żyd powiedział Polakowi: nie mogę z Tobą niczego wspólnie kochać ani czcić, nad niczym wspólnie cierpieć i do niczego wspólnie dążyć, ale możemy wspólnie drwić ze wszystkiego.
    Wydrwię ci twojego Boga, twoją Ojczyznę, twoją tradycję, ideały, honor, twoje pragnienia i wysiłki i obaj będziemy wyżsi ponad wszystko. Zszedł się żydowski kpiarz z polskim kpem i wytworzyło się środowisko, w którym żadna wielka idea, wielki czyn nie może dojrzeć”.

    A do tego; głupota, sięgająca poziomów wręcz niewiarygodnych króluje w narodzie!
    Oraz POWSZECHNA pyszałkowatość.!!! - Andrzej Wiącek z dnia 17 maja 2018.

    Podzielam (KJS) zdanie autora powyższego wyznania.

    Odzwierciedleniem tego jest powyższe - tłustym drukiem i dużymi literami napisana OCENA otaczającej nas rzeczywistości.

    Tą zaplanowaną przez lichwiarzy, ale zakamuflowaną WOJNĘ LICHWIARZY Z NARODEM POLSKIM,
    Jako zorganizowany w walce NARÓD musimy wygrać, bo inaczej czeka nas śmierć!
    Mój wniosek do p. Prezydenta o ZWROT LICHWY zapłaconej przez kredytobiorców nie doczekał się uznania a p. Prezydent udaje greka i kłamie, że Polska jest państwem prawa, wolna i suwerenna.

    PiS - nadal stosuje pasożytniczą “konstytucję” z dnia 2.04.1997. To knot legislacyjny.

    Całe ZŁO tego świata ma swoje korzenie w stosowaniu lichwy (odsetek od kredytów), której PIENIĄDZ jest nośnikiem w majestacie “prawa”.

    A więc suwerenem jest dziś lichwiarz/bankier, a NIE NARÓD, czy jego : ”władze”. TO SKANDAL.!
    Pyszałkowatość i KŁAMSTWO “władz”, a w szczególności p.p. Prezydenta i Premiera nie zna granic, pod względem kłamstwa - jakoby Polska była państwem prawa wolnym i suwerennym krajem - a przede wszystkim samo-rządnym.?

    To KŁAMSTWO - wmawiane jako prawda NARODOWI przez mendia - naiwni nadstawiacze drugiego policzka - uznali za prawdę, gdzie tak samo podobne “efekty” osiągnął niejaki Goebels od żydokomuny Hitlera.!

    Jedyną metodą na zwycięstwo w WOJNIE (niewypowiedzianej oficjalnie) jest branie BICZA do ręki wzorem Chrystusa i GNANIE ZBÓJCÓW - (lichwiarzy/banksterów) ze Świątyni PANA, którą jest dziś SERCE człowieka rozumnego, którego pasterze kościelni pozbawili nie tylko SERCA ale i woli politycznej - poprzez namawianie do nadstawiania drugiego policzka - jako metody - walki z wilkami, czyli lichwiarzami i okupacyjnym rządem z woli konstytucji z 2.04 1997. - zezwalającym na pasożytnictwo na NARODZIE Polskim. Tu konstytucyjne DOBRO WSPÓLNE jest zakwestionowane.
    AUTENTYCZNA prawda.!!!

    Powtarza się w K.K. pytanie: Komu służysz?, Bogu?, czy mamonie?.
    To komu służy taca w kościołach??? To zakłamane pytanie jest celowo kolportowane przez pasterzy wśród “owieczek”, by wprodzić je w błąd moralny i polityczny.!

    A natomiast - razem (pieniądz jako manna) i MY, mamy służyć BOGU.!
    Bóg nie potrzebuje “MAMONY”, tylko ludzie, jako manny do życia w tym i pasterze.!
    Tylko żydom padała manna na pustyni.! Nam gojom już dawno nie pada!

    Dziś ta sama manna pada lichwiarzom/banksterom w postaci lichwy i podatków, bo tak to sobie zaprogramowali, tylko oni i “knot-stytucjonaliści”.
    To jest prawdziwy wymiar tego świata, zbezczeszczony przez lichwiarzy/banksterów i “rządy”.

    W NOWEJ POLSCE - nie będzie potrzeby komuś zabierać (pieniądze), by je dać komuś innemu.! Nowy system, zaprogramowany przez C.H.Douglasa to zapewnia.

    No to jak będzie OKUPOWANY przez lichwiarzy/banksterów i “rząd” NARODZIE?
    Odbierzesz im tem monopol na kreację pieniądza - dla siebie i przez siebie.?

    Czekam na odpowiedź w kampani wyborczej jesienią.
    Zagłosujesz NARODZIE na swych partyjnych oprawców znowu?
    Jeśli NIE to na kogo zagłosujesz?
    Dlaczego nie chcesz głosować na Krajowy Ruch Polaków?

    Dlaczego nie zgłaszasz się jako GRACZ o Polskę jako budowniczy
    Nowej Narodowej Polskiej DRUŻYNY? (tel; 884 793 141).

    To NIE jest drwina z NARODU POLSKIEGO.
    To jest WIELKA IDEA prowadząca do SUWERENNOŚCI NARODU.!

    Z wyrazami SZACUNKU.
    Rzecznik Narodu Polskiego (Rzecznik Interesu Publicznego).
    Kazimierz Józef Styrna z Kęt - husarz. Kęty dnia 21.05.2018.
    • Tomek 2018-05-23 15:21:44
      No, myślę że dobry lekarz może przy tym przypadku nie dać rady.
  • APA 2018-05-23 14:45:29
    Brawo rolnicy i hodowcy! Wobec szkodliwych działań posła Czabańskiego, musicie bronić interesu branży hodowlanej. Interesu wartego miliardy złotch w samym eksporcie! Zamach na polskie drobiarstwo byłoby wtopą stulecia.
  • Tomek 2018-05-23 14:31:05
    Ty boli....:
    Ok wiec niech juz niebedzie polskich rolinkow bedziesz jadl przysmaki z argentyny jak to ty mowisz , ale ale komu ty taki mieszczuch bedziesz produkowal ciagniki nawozy maszyny czasci do maszyn itp.. tak jak napisales?????? hmmm pojdziesz na bezrobotke bo zredukuja ci etat i heja...
    a i jeszcze przyjdze 1mln rolnikow do pracy do miasta to chyba 1mln mieszczochow tez heja z zakladow co ??
    jak nierozumiesz o co jest protest to sie nie odzwywaj i tyle...

    bo to jest tak jak bys ty w tej swojej fabryce teraz dostawal 50% wyplaty bo by ci powiedzieli ze z tej twojej ARGENTYNY przywiezli te ciagniki , maszyny , nawozy , ubrania itp... i ciebie juz niepotrzebuja to co robil bys za te 50%wyplaty?????
    uwazasz ze rolnikow mozna zastapic- CIEBIE TEZ MOZNA ZASTAPIC
    • boli 2018-05-23 15:43:21
      nie muszę jeść przysmaków z Argentyny, wystarczą słowackie kartofle. . proponuję wprowadzić bezrobocie dla rolników którym się nie kalkuluje rola, 6 miesięcy zasiłku a potem radź sobie, jak umiesz. . jak mi zlikwidowali zakład pracy, to ciebie rolniku to guzik obchodzi. . mnie też nie obchodzi, że truskawki ci się nie opłacają lub pietruszka. . KRUS jest pozostałością komunizmu i warto, abyście zaczęli prowadzić pełna księgowość . . a nie żyć z podatków "miastowych" i dopłat z Unii Europejskiej. .
  • Eustachy 2018-05-23 14:28:16
    To jest jakaś kpina, żeby rolnik 35 hektarów płacił 130 zł na ubezpieczenie miesięcznie. Ja płacę 1300 za to, że legalnie prowadzę biznes. A potem wychodzi taki młot na konferencji i twierdzi, że rolnik ma tanie ubezpieczenie dlatego, że jest to forma rekompensaty, aby żywność była tania. Mamy globalny rynek. Jak nie kupię od naszego rolnika, to niemiecki mi sprzeda. Wszystko i tak chemię karmione. Od tygodnia, dzień w dzień nikt nie patrzy na godziny, tylko chemię pakują w uprawy. Południe oprysk, 30 stopniu w słońcu oprysk. A później siadamy na weselu do stołu, to wiejski motłoch zaciesza, że miasto ich utrzymuje, bo to dopłaty dostają, a to 500+ wpada, a to zwrot akcyzy, usługi rolnicze bez faktur. Należy kategorycznie zrobić porządek z wszystkimi uprzywilejowanymi grupami zawodowymi.
  • rolnik z powiatu bialskiego 2018-05-23 14:06:10
    Walczcie o swoje i dopuście aby zruijnowano dorobek waszego życia.
  • boli 2018-05-23 13:35:51
    Rolnicy się od lat przyzwyczaili do przywilejów, jak górnicy. . był sojusz robotniczo-chłopski i tak już zostało. . rolnicy maja niełatwą pracę, ale żyją w świadomości że żywią miastowych a miastowi nie pracują, tylko bąki zbijają. . czasy się zmieniły, kartofle można kupić z Argentyny . . a rolnik nie widzi, że działa i produkuje dzięki miastowym, którzy produkują w fabrykach ciągniki, nawozy, paliwo, dachówkę, cegłę, lekarstwa, strzykawki, ubrania, rękawice, buty.. .miastowi prowadzą szpitale, szkoły, banki, sieć telefoniczną, radiową, stacje benzynowe . . oczywiście, niech protestują . . ale ich odczucie, że są wybrańcami i zbawicielami narodu to przesada. . prawda boli