PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Tysiące gości na trzebnickim Święcie Sadów

W trakcie weekendu w Trzebnicy (Dolnośląskie) podczas 34. dorocznego Święta Sadów bawiło się ponad 10 tysiące mieszkańców regionu. Swoje produkty prezentowali sadownicy, rolnicy, wytwórcy ekologicznej żywności; wieczorem odbywały się koncerty.Dwudniowy jarmark zgromadził ponad stu wystawców: sadowników, rolników, miodosytników, wytwórców serów i ekologicznej żywności, rękodzielników.

Jak poinformował burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima, w tym roku po raz pierwszy ze względu na tak duże zainteresowanie święto zaplanowano na cały weekend, by goście i mieszkańcy gminy mieli więcej czasu na zakupy oraz zabawę.

- W przyszłym roku na jubileusz 35-lecia święta nie wykluczamy przeprowadzenia trzydniowej imprezy - dodał Długozima.

Wieczorem - zarówno w sobotę jak i niedzielę - odbywały się koncerty. Wystąpili Ewelina Lisowska, Dorota Osińska oraz Tomasz Kowalski - cała trójka, pochodząca z okolic Trzebnicy, zdobyła niedawno popularność, biorąc udział z sukcesami w telewizyjnych show. Gości bawił też Norbi.

Gmina Trzebnica to prawdziwe sadownicze zagłębie, gdzie rocznie produkuje się kilkaset ton owoców, warzyw; wyrabia się też wino w miejscowych winnicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!