PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Udane zbiory rzepaku

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 28-08-2012 13:35

Tagi:

Tegoroczne zbiory rzepaku w województwie świętokrzyskim są wysokie i dobrej jakości - poinformował prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej Ryszard Ciźla. Wyższe niż w poprzednich latach są też ceny rzepaku na skupie.- Rzepakowe żniwa już zakończyliśmy. Z hektara uzyskiwano do 4,1 ton, o półtorej tony więcej niż na przykład w kujawsko-pomorskim czy lubelskim gdzie uprawy mocno ucierpiały od zimowych przymrozków. U nas w powiatach opatowskim i jędrzejowskim, w których uprawia się najwięcej rzepaku, tych strat nie było praktycznie w ogóle i zbiory są lepsze niż w poprzednich latach - stwierdził prezes Ciźla.

Według danych Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach wielkość upraw rzepaku w regionie od kilku lat rośnie. W tym roku rzepak w województwie świętokrzyskim zasiano na około 7 tys. hektarów.

Wyższe średnio o 300 zł za tonę są także w tym roku ceny rzepaku w skupie. - Średnia cena to koło 2 tys. zł brutto za tonę rzepaku, który w tym roku w województwie świętokrzyskim jest wyjątkowo dobrej jakości. Mamy porównanie, bo przyjeżdżają do nas także dostawcy z województw podkarpackiego i lubelskiego - powiedziała Maria Malinowska ze skupu rzepaku w Opatowie.

Według Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku w Polsce tegoroczne zbiory są szacowane na 1,5-1,6 mln ton, a średni plon wyniósł 3,5 tony z hektara.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!