Północne krańce Rosji i Skandynawia są w zasięgu wyżów. Pozostałe części kontynentu obejmują niże. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia. Nad województwa południowo- zachodnie sięga zatoka niżowa znad Niemiec. Napływa cieplejsze powietrze z południa - informuje IMiGW.

W czwartek słonecznie, tylko na Śląsku i w zachodniej części Małopolski stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Lokalnie możliwe burze. Temp. maks. od 25 st. na Suwalszczyźnie do 32 st. w Wielkopolsce, tylko nad samym morzem około 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz dość silny, porywisty, przeważnie południowo-wschodni.

W piątek w województwach południowych oraz na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. W pozostałej części kraju pogodnie. Temp. min. od 12 st. na Suwalszczyźnie do 18 st. na Dolnym Śląsku. Temp. maks. od 20 st. na Suwalszczyźnie do 28 st. w Wielkopolsce, na Wybrzeżu ok. 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silniejszy, porywisty, północny i wschodni.

W Warszawie w czwartek słonecznie. Temp. maks. 29 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w dzień przejściowo duże. Temp. min. 15 st. Temp. maks. 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!