Krakowscy synoptycy ostrzegają przed gwałtownym spadkiem temperatury, silnym i porywistym wiatrem oraz intensywnymi opadami śniegu, które we wtorek po południu i w nocy wystąpią w województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Do załamania pogody ma dojść po godz. 15. Wraz z gwałtownym spadkiem temperatury opady deszczu będą przechodzić w opady śniegu. Chwilami będą one intensywne, powodując utrudnienia na drogach.

Temperatura na południu Polski obniży się w godzinach popołudniowych mniej więcej o osiem stopni i wyniesie od minus 3 do minus 1 stopnia C. Nocą w rejonach podgórskich ma być jeszcze zimniej; termometry wskażą tam od minus 6 do minus 3 stopni C.

We wtorek w południe w Krakowie termometry wskazywały ok. 10 stopni ciepła i było słonecznie.

Początkowo zachodni wiatr wieczorem zacznie wiać z północy, osiągając w porywach od 70 do 85 km/h, a wysoko w górach od 100 do 120 km/h.

"Silny i porywisty wiatr, połączony z opadami śniegu, które występować będą od godzin popołudniowych, powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne" - przestrzegają synoptycy krakowskiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW, w komunikacie rozesłanym we wtorek do służb w regionie.

Według nich, tak silny wiatr może powodować uszkodzenia budynków, dachów, linii napowietrznych oraz wywoływać szkody w drzewostanie - łamać gałęzie, a nawet wyrywać drzewa o płytkim systemie korzeniowym.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!