Polskę reprezentuje poznański Zespół Folklorystyczny "Wielkopolska". Występy grup folklorystycznych rozpoczną się w poniedziałek i trwać będą przez cały tydzień.

Artyści będą występować w Poznaniu oraz w Lesznie, Gnieźnie i Wronkach, co umożliwi kontakt z kulturą ludową większej liczbie widzów. Koncert finałowy "Muzyka w folklorze świata" odbędzie się 17 sierpnia na poznańskim Placu Wolności.

"Ideą festiwalu jest propagowanie folkloru różnych krajów, zaprezentowanie i przybliżenie kultury z różnych stron świata szerokiej publiczności. Jest to festiwal studencki, gdyż uczestnikami są głównie ludzie młodzi" -powiedziała PAP Martyna Poprawska, rzecznik prasowy festiwalu.
Atrakcją festiwalu są wieczory narodowe przygotowane przez poszczególne zespoły, a także ekumeniczna msza święta, podczas której zespoły prezentują pieśni religijne.

Festiwal nie ma charakteru konkursu. Jedyną nagrodę przyznaje publiczność, głosując na wybrane podczas wszystkich prezentacji zespoły. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone podczas koncertu finałowego.


Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!