PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

W Elewarrze zamiatają

www.portalspozywczy.pl

Autor: Gazeta Wyborcza/ portalspozywczy.pl

Dodano: 28-09-2012 10:06

Tagi:

Ludzie byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego i byłego dyrektora generalnego Elewarru Andrzeja Śmietanki odwołani, lub sami odchodzą.Lucjan Zwolak pełniący od dwóch tygodni funkcję prezesa Agencji Rynku Rolnego wykluczył z rady nadzorczej Elewarru Józefa Kulzę (dyrektora w ARiMR) i Przemysława Litwiniuka (byłego szefa gabinetu ministra Sawickiego, prezesa FAPA).

Magdalena Kosel (obecna szefowa gabinetu politycznego ministra Stanisława Kalemby i byłego ministra Sawickiego) sama złożyła rezygnację.

Sam rezygnację złożył również Jerzy Głuchowski, dyrektor finansowy Elewarru, choć z naszych informacji wynika, że zrobił to w momencie, kiedy Zwolak postanowił go zdymisjonować, obniżyć mu pensję i odesłać do pracy w jednym z oddziałów agencji. Głuchowskiemu zarzuca się, że nieprawidłowo rozliczał delegacje zagraniczne byłego dyrektora generalnego spółki Andrzeja Śmietanki.

Przypomnijmy: w nagranej ukrytą kamerą rozmowie dwóch Włodzimierzy - Serafina, szefa Kółek Rolniczych, i Łukasika, byłego prezesa ARR - wyłonił się obraz zarządzania Elewarrem jak własnym folwarkiem. Mówiono o gigantycznych zarobkach dyrektora Śmietanki, jego sposobach na unikanie ustawy kominowej, rozdawaniu posad kolegom w różnych radach nadzorczych, a także trwonieniu pieniędzy na zagraniczne delegacje. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • rozgoryczony 2012-09-28 10:17:37
    odejdą do innych instytucji i będą pracować za marne 20 tys. zł/m-c i sprawiedliwości stanie się zadość :(
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!