Z dużym sukcesem jest realizowany program „Tworzenie warunków do uprawy kukurydzy” przez 8 grup producentów rolnych z Wielkopolski, których prezesem jest  Andrzej Tułaza.

Wśród tych grup znajduje się  pięć grup producentów trzody chlewnej, dwie zbożowe i jedna grupa zajmująca się produkcją bydła. Organizacje powstawały sukcesywnie począwszy od 2004 roku.

Dotacje, które otrzymywały najpierw jedna grupa, później w miarę upływu lat kolejne grupy, były przeznaczane na inwestycje, które miały kluczowe znaczenie dla realizacji tego programu.

- Na ziemi jarocińskiej nie było warunków do uprawy kukurydzy więc postanowiliśmy je stworzyć i w tym celu zagospodarować środki, jakie pochodziły z Unii Europejskiej. Przez te lata udało nam się stworzyć park maszynowy do uprawy kukurydzy, wybudowaliśmy również suszarnię i postawiliśmy zbiorniki, w sumie teraz już na 2 tys. ton kukurydzy - mówi Andrzej Tułaza.

- Mogę powiedzieć, że dzisiaj wszyscy razem się cieszymy z naszych inwestycji i udogodnień, które sami potrafiliśmy stworzyć.  W pierwszym roku realizacji programu zebraliśmy 400 t kukurydzy. Jednak 2011 r. przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zamknęliśmy go z wynikiem 6 tys. t kukurydzy. Tegoroczny wynik pokazuje, że to się opłaca i mogę powiedzieć, że nadal będziemy to robić, a we wszystkim biorą udział zrzeszeni rolnicy – podkreśla Andrzej Tułaza. Podobał się artykuł? Podziel się!