PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

W niedzielę Piknik Pszczelarski w skansenie w Tokarni

W niedzielę Piknik Pszczelarski w skansenie w Tokarni Fot. Shutterstock

Już po raz piąty w Parku Etnograficznym w Tokarni zorganizowany zostanie Piknik Pszczelarski. Podczas niedzielnego wydarzenia będzie można m.in. zakupić produkty na bazie miodu i obejrzeć wystawę „Kto ma pszczoły, ten ma miód”.Piknik organizowany jest w ramach cyklu "Rodzinne niedzielne w skansenie". W Parku Etnograficznym w Tokarni, przy chałupie ze Słupi Starej, na gości czekać będą różne atrakcje, m.in. wystawa "Kto ma pszczoły, ten ma miód", na której przedstawiona zostanie historia bartnictwa i pasiecznictwa w Regionie Świętokrzyskim. Zwiedzający zobaczą na ekspozycji różnego rodzaju ule, m.in. kłodowy "stojak" ze słomianym daszkiem, pleciony ze słomy, tzw. kószkę oraz drewniany "Ul Dziewicy Polskiej".

W pikniku swój udział zapowiedzieli właściciele ekologicznych pasiek z regionu świętokrzyskiego, którzy opowiedzą o specyfice swojego zajęcia, rodzinnych tradycjach oraz o zdrowotnych walorach miodu. Zwiedzający będą mogli także zakupić różne produkty, m.in. wyroby z wosku pszczelego oraz produkty na bazie miodu - pierniki, nalewki czy kosmetyki.

- Przyjeżdżają do nas pszczelarze z miodami nagradzanymi na całym świecie - opowiada rzeczniczka Muzeum Wsi Kieleckiej Beata Ryń.

Podczas jarmarku pojawią się także wystawcy prezentujący rękodzieło ludowe oraz stoiska ze zdrową żywnością, tradycyjnymi potrawami i przetworami.

- Nie zabraknie konkursów i zabaw dla najmłodszych, w programie jest również czytanie bajek o pszczołach - zapewniła Ryń. Dodała, że na piknik goście mogą zabrać ze sobą zwierzęta i "spacerując wspólnie z pupilami, miło spędzić niedzielę".

Impreza potrwa ok. 5 h, a rozpocznie się o godz. 11. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!