PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

W obronie rolników protestujących w Grudziądzu

25 rolników wzięło w czwartek udział w pikiecie przed gmachem Sądu Rejonowego w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) przeciwko pociąganiu do odpowiedzialności ich kolegów biorących udział w blokowaniu ulic miasta.Pikietę zorganizowano, gdy przed sądem odbywała się rozprawa przeciwko Krzysztofowi Ch. z gminy Gruta, obwinionemu m.in. o utrudnianie ruchu samochodów w czasie protestu w Grudziądzu. Rolnik wcześniej nie przyjął mandatu w wysokości 600 zł, więc policja skierowała sprawę do sądu. Rozprawa nie zakończyła się wydaniem wyroku, a proces został odroczony do 26 listopada.


Zdaniem uczestniczącego w pikiecie przewodniczącego Samoobrony Lecha Kuropatwińskiego do rozprawy nie powinno w ogóle dojść. - Chce się ukarać rolnika, który protestował w dobrej wierze. To jest żenujące, że ktoś takie oskarżenie wniósł - powiedział lider Samoobrony.

Rozprawy przeciwko innym uczestnikom blokad w Grudziądzu wyznaczono na listopad.

Rolnicy protestowali 1 i 2 sierpnia przeciwko niskim cenom skupu zbóż i rzepaku, a także importowi rzepaku z Ukrainy. Rolnicy przyjechali do Grudziądza ponad 60 ciągnikami pod starostwo i wzięli udział w zgromadzeniu, po którym blokowali ruch samochodów.

Pierwszego dnia przechodzili przez przejścia dla pieszych na ul. Piłsudskiego (droga nr 55) i ul. Gdyńskiej przy wjeździe na most przez Wisłę (droga nr 16), a drugiego dnia pojechali ciągnikami przez most i przez prawie godzinę blokowali skrzyżowanie dróg nr 16 i 91 w Dolnej Grupie k. Grudziądza.

Z protestującymi rolnikami 2 sierpnia w Grudziądzu spotkał się wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk, który tłumaczył, że nie ma możliwości zagwarantowania cen skup i zakazania importu. Następnego dnia rolnicy petycję ze swoimi postulatami wręczyli goszczącemu w mieście prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

Grudziądzka policja do sądu skierowała wnioski o ukaranie 15 rolników, którzy odmówili przyjęcia mandatów karnych za tamowanie i utrudnianie ruchu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • rolnik 2013-10-26 09:17:31
  ciekawe dlaczego za liczne protesty nie ukarano Wojciecha M
  ''kruk krukowi oka nie wykole''
 • s 2013-10-26 08:49:05
  Pamiętajmy przy wyborach o "dobrodziejstwach" którymi nas rolników częstuje na każdej płaszczyżnie jej liberalność PO ze swoim kundlem PSL i odpowiednio podziękujmy im za poniżenia.
 • Szela 2013-10-26 07:54:08
  Rolnik=obywatel ostatniej kategorii.
  Pozostaje jeszcze jedno wyjście : kosy na sztorc i na warszawkę, rozpieprzyć to skorumpowane towarzystwo!
 • WIELKOPOLAN 2013-10-25 10:36:16
  To skandal wszystkie branże gospodarki polskiej mogą protestować tylko nie rolnik czy my jesteśmy z innej gliny ja na 15 h utrzymałem kiedyś moją 4 osobową rodzinę a teraz mam 28 h i koniec z końcem nie mogę powiązać czy nam nic niewolno w tym kraju tylko praca po nieopłacalnych cenach. NIE CHCĘ ZARABIAĆ NIE WIADOMO ILE ALE ŻEBY POKRYWAŁY SIĘ KOSZTY I NA CHLEB ZOSTAŁO PRZYKRE TO!!!!!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!