Przyszłość WPR była omawiana przez posłów sejmowej Komisji Rolnictwa.

Po niezwykle burzliwej dyskusji poseł Robert Telus w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość zgłosił dezyderat w sprawie WPR Unii Europejskiej oraz uznania spraw rolnych za jeden z priorytetów polskiej prezydencji w UE. Dezyderat został uchwalony jednogłośnie.

Drugim punktem posiedzenia Komisji Rolnictwa miało być omówienie trudnej sytuacji na rynku trzody chlewnej. W tej sprawie do Sejmu przyjechała delegacja rolników poszkodowanych przez nieuczciwe firmy skupujące żywiec wieprzowy. Rolnicy nie zostali jednak wysłuchani. Niefortunne okazało się przełożenie przez Przewodniczącego Komisji realizacji wspomnianego punktu na dzień następny. Również i w tej sprawie przez posłów PiS przygotowany został dezyderat do Prezesa Rady Ministrów, który będzie zgłoszony w dniu dzisiejszym - czytamy w oświadczeniu posłów PiS.

Dezyderat w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej:

Dezyderat nr 22
Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi uchwalony w dniu 23 lutego 2011 r. w sprawie konieczności wzmocnienia Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej oraz uznania spraw rolniczych za jeden z priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej
do Prezesa Rady Ministrów